bunuizledinmi.com

Yeşilçamın Üstadı Hayatını Kaybetti

40.841 views
27 Ağustos 2021 - 23:48
Türkiye’de çoğu dizi, sinema ve tiyatro projesinde rol alan 2 çocuk babası Metin Çekmez, iki hafta evvelce Kuşadası’nın Davutlar Mahallesi’ndeki yazlığında f-enalaştı. Çekmez, ambulansla Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Y-oğun b-akımda t-edavi gören usta oyuncu, dün y-aşamını y1itirdi. Son olarak 2014 senesinde çekilen ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ adlı dizide oynayan Çekmez’in c-nazesi, vasiyeti üstüne Kuşadası’nın Davutlar Mahallesi’ne getirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın v-efatı nedeniyle taziye mesajı yayınladığı Metin Çekmez amacıyla bugün ikindi zamanı Hikmet Bayrak Camii’nde c-naze töreni düzenlendi. Törene, sanatçının ailesi ve sevenleri ile eş güdümlü türkücü Mahmut Tuncer ve tiyatro oyuncusu Murat Garipağaoğlu katıldı. Törene gelemeyen siyasetçiler ve sanat camiasının önde gelen isimleri gönderdikleri çelenklerle Çekmez’in ailesine başsağlığı diledi.

Aile, Çekmez’in t-abutu başında taziyeleri kabul etti. Eşinin t-abutunun başında gözyaşı döken Sabriye Tezer Çekmez’i kızı Aslı Çekmez teskin etti. Aslı Çekmez, “Babamın birkaç senedir boğazında t-ümör vardı. K-anser ile mücadele ediyordu. Son zamanlarımız zor geçti. Yemek yiyemediği amacıyla çok kilo verdi. Uzun vakit t-edavi olmayı istemedi. Ama Davutlar’a gelince ikna oldu. Bir vakitdir de ışın t-edavisi görüyordu. Bize ‘Nerede v-efat edersem beni orada toprağa verin’ demişti. Davutları’ı çok seviyordu. Biz de isteğini yerine getirdik” dedi.

ÜNLÜ İSİMLERDEN VEDA

Metin Çekmez’in vaefatı sanatçı dostlarını y-asa boğdu. Ünlü isimler hislerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi… A

HU SUNGUR

Metin abiciğim çok kral adamdın… Sohbetlerimiz hep aklımda. Seninle karşılıklı oynamak benim amacıyla şerefti… Babacan tavrın gönüllerde taht kurardı. Mekanın cennet olsun çok üzgünüm.

CEM DAVRAN

Ah Metin abim, güzel abim. Nur içersinde yat Darülbedayi’nin şık delikanlısı. YELİZ ŞAR Çok üzgünüm Tanrı rAhmet eylesin mekanı cennet olsun

ERAY DEMİRKOL

Güle güle Metin Çekmez… Sümer Tilmaç’a Suna Pekuysal’a Abdullah Yüce’ye İhsan Devrim’e Aytaç Yörükaslan’a selam söyle bizlerden. Çok üzgünüm…

YEŞİLÇAM’IN EMEKÇİLERİNDENDİ

Türkücü Mahmut Tuncer de, “Metin abiyi 1980 senesinde Yeşilçam’a ilk ismim attığım o yıllardan tanıyorum. Hep dertleşirdik. Yeşilçam’ın emekçilerinden biriydi. RAhmetli Kemal Sunal’ın filmlerinde çok boy göstermişti. Dizilerde çok mühim roller üstlenip iyi işler yaptı. K-anser onu aramızdan aldı. Ben de v-efatını öğrenir öğrenmez kendisini son yolculuğuna uğramak amacıyla buraya geldim” diye konuştu. Tiyatro oyuncusu Murat Garipağaoğlu ise “Çok üzücü bir gün yaşıyoruz.

Metin Çekmez İstanbul Şehir Tiyatroları’nın çok mühim bir sanatçısıydı. Sinema ve dizi camiasının çok kıymetli bir oyuncusuydu. O, gölgesinde huzur tespit edilen bir çınar gibiydi. Tanrı’tan ona rAhmet diliyorum. Metin Çekmez’i hiç unutmayacağız” dedi. Metin Çekmez’in c-enazesi kılınan namazın sonrasında bir vakit omuzlarda taşındıktan sonra Osmaniye Mezarlığı’na götürülüp toprağa verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar