bunuizledinmi.com

Room (Gizli Dünya) Filminin Konusu ve İncelemesi

329 views
23 Şubat 2019 - 23:04
2015 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Room (Gizli Dünya) filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Gerilim

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,2

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2015

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD, İngiltere

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Lenny Abrahamson

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

Gizli Dünya Lenny Abrahamson‘un yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu ise Emma Donoghue’nun yazdığı aynı addaki kitaptan uyarlama 2015 yapımı olan bir dram filmidir. Durulduğu andan itibaren yüksek bir beklenti uyandıran bu yapım sahnede fazlasıyla bu beklentiyi karşılamıştır.

yabanci-film-onerileri-room-gizli-dunya-afis
Bu yapımın konusuna göz atıldığında, 5 yaşında bir çocuk olan Jack ve onun genç annesi Ma’nın yaşadığı küçük ve bakımsız bir evde geçtiği görülüyor. Oda ismi ile anılan ve penceresi bulunmayan yalnızca tavanda az bir ışık olan bu evde anne ve çocuğu, Yaşlı Nick denilen bir kişinin esiri olarak hayatlarını devam ettirirler. Anne Ma, bu zamana kadar oğlu Jack’i durumun gerçek olduğundan korumuştur ancak Jack 5. yaşında olayı artık net olarak anlamaya başlar. Ma artık Jack’in yaşının yeterli olduğunu düşünerek ona iyi bir kaçış planı hazırlar.

Anne Ma, oğluna dış dünya dair tüm gerçekleri ve bilgileri yavaş yavaş anlatır. Jack’e ölü taklidi yapmayı öğretir. Bu şekilde Yaşlı Nick’i kandırıp mezara gömülmesini sağlayacaktır. Bu plan neticesinde Nick olanlara inanır ve Jack’i arabasına alıp sürmeye başlar ve olaylar gelişir.

İyi bir olay örgüsüne sahip olan yapımın çok güzel bir dram filmi olduğundan söz etsek yanlış yapmış olmayız. Şaşırtıcı bir olayın ve çaresizliğin anlatıldığı Gizli Dünya, dram filmi tutkunları için kaçırılmaması gereken bir yapım olarak değerlendirilebilir. İyi seyirler dileriz.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar