Yabancı Dizi Önerileri: You’re The Worst

  • 30 Ocak 2019
  • 465 kez görüntülendi.
Yabancı Dizi Önerileri: You’re The Worst

Bugün Romantik Komedi Dizilerini sevenlerin beğeneceği bir yabancı dizi tavsiyemiz var. Yabancı Dizi Önerileri listemizin ilk Aşk Dizisi You’re The Worst’un konusu, Türkçe altyazılı fragmanı ve yorumları ile yazımıza başlayalım.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Romantik, Komedi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,1

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2014-….

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Chris Geere, Aya Cash, Desmin Borges

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Stephen Falk

İlk olarak 2014 yılında yayınlanmaya başlanan ve 5.sezonunu yaşayan romantik komedi dizisi You’re The Worst, tek düze ilişkiler izlemek istemeyenler için en ideal dizi konumunda olmayı sürdürüyor. Dizinin iki ana karakterin düşünce yapıları ise bu konuda benzerlik gösteriyor. Son derece marjinal yaşantılara sahip olan Jimmy ve Gretchen arasındaki olayları konu edinen dizide oldukça garip durumlarla karşılaşılabiliyor. Klasik tarzda sevgili olma durumunu iki isimin başında geçen olaylar romantik-komedi tarzında sunuluyor. Karşı cinsle oldukça uzak olan Jimmy, bağımsız bir yazardır.

You’re The Worst

You’re The Worst

Erkek olmasından dolayı komedi durumlarının birçoğu Jimmy üzerinden gerçekleşirken kadın başrol oyuncusu Gretchen ile bir düğünde karşılaşır. Düğün ve evlilik konusunda oldukça mesafeli iki karakterin düğünde karşılaşması dizinin tezatlık konusundaki yaratıcılığını da gösteriyor. Sonrasında ise her bir bölümü 22-25 dakika arasında olan dizide çeşitli olayların yaşanma serüveni başlıyor. Bir rap grubunun menajeri olan Gretchen dışında Edgar ve Lindsay karakterleri de dörtlü olan ilişkilerin nasıl görüldüğünü gösteriyor.

Dizide her bakış açısıyla ilişkilerin değerlendirilirken sıradanlıktan kopma durumunun olabileceği de bir hayli yüksek bir sesle vurgulanıyor. Bununla birlikte komedi bağlantılı olarak yazılan diyalogların kaliteli olması ve akış hızı da diziyi cazip hale getiren diğer unsurlardır. Ayrıca zengin insanların yaşantılarına dair sert göndermelerin var olması, herkesin yaptığı sıradan işlerin büyük bir oranda komedi barındırdığı da dizide var olan öğelerdendir. Sizlerde sıradan ilişkilerin yerine çok daha farklı bir tarzda ilişki yaşamak isteyenlerin hayatlarını görmek istiyorsanız You’re The Worst izlemeye hemen başlayabilirsiniz.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ