The 100 Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 26 Şubat 2019
  • 997 kez görüntülendi.
The 100 Dizisinin Konusu ve İncelemesi

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

İMDB: 7.8

Yıl: 2014-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Kass Morgan

Oyuncular: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos

İlk öncelikle şaşırmayacağınız üzere Amerikan yapımı olan bu dizi yönetmenimiz Kass Morgan‘ın kaleminden çıkıyor. Oyuncularının samimiyetiyle kendinizi içine çektiği bu dizide konumuz hayatta kalma. Lost’tan sonra bir çok hayatta kalma dizisinin babası niteliğinde sayılabilecek bu dizinin hikayesi, bir yapay zekanın dünyanın her bir yerine atom bombası fırlatmasıyla başlıyor. Ve bunun sonucu insanlar uzaya yerleşiyor ve orada teknolojilerini geliştirip koloniler kurmaya devam ediyor. Uzayda yaşam konusunda oldukça iyi ilerleyen insanlık, kolonilerdeki havaların bitmesi yaklaşırken yöneticilerin bir karar almasıyla yeni bir maceraya atılıyor. Bu karar; uzay hapishanelerine atılmış mahkumlardan 100’er biçimde dünyaya gönderip orada yaşanılabilir ortam aramalarını gerektiriyor. Ve mahkumları dünyanın radyasyondan arındığı yalanını söyleyerek dünyaya gönderiyorlar.

100 Mahkumun sıra dışı mutasyon dünya ile maceraları böylelikle başlamış oluyor. Mahkumlarımız dünyanın tam radyasyondan arındığına inanmışken bir çok mutasyona uğramış canlılar görüyor. Bu sırada kendilerini dünyaya gönderen yöneticilere sinirli olan bir grup isyan ederek kollarındaki uzaydan dünyaya takip cihazlarını çıkartıyor ve çıkartanlara da ödül olarak yemek veriyor. Ve insanlığın son umudu olan hayatta kalma oyunları başlıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”1441″]

5 Sezon boyunca devam eden The 100 dizisinin 6. sezonu ne zaman yayınlanacak? Sorusuna ise 30 Nisan 2919’da ekranlara dönmesi bekleniyor cevabını verebiliriz. Yeni sezonu biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ