Taboo Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 01 Mart 2019
  • 2.160 kez görüntülendi.
Taboo Dizisinin Konusu ve İncelemesi

2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip yabancı dizi önerilerimizden Taboo dizisinin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

İMDB: 8,5

Yıl: 2017-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Chips Hardy, Tom Hardy, Steven Knight

Oyuncular: Tom Hardy, David Hayman, Jonathan Pryce

yabanci-dizi-onerileri-taboo-afis

Mini dizi şeklinde yayınlanan Taboo izleyici ile gizemli bir birlikte yapmış. Dizinin sekiz bölümü de hayranlık uyandırmış. 1814 yılında Londra’ da geçen hikâyede Tom Hardy tarafından canlandırılan karakter James Keziah Delaney on yılını geçirdiği Afrika’ dan Londra’ ya babasının cenazesi için dönüş yapıyor. Fakat babasından başka herkesin bindiği köle gemisinin batması nedeniyle öldüğü sanılan James Delaney’ in babasının cenazesinde görülmesi ortalığın karışmasına neden oluyor.

James’ in üvey kız kardeşi olan Zilpha ile kocası Thorne Geary planları bozulacağı için bundan hoşnut olmamıştır. Herkesi tedirgin eden ve birbirine düşüren bu planın ne olduğu da bir sır gibi saklanıyor. Dizinin bu aşamasında East India Company tarafından öldüğü düşünülen James’ in bu gelişmelere kayıtsız kalmaması dizinin diğer bölümlerini ilgi çekici hale getirmektedir. James hem intikam almak için Afrika’ dan dönmüş hem de babasının gizemli bir şekilde ölümünü araştırmak için diş bilemektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”1459″]

Taboo ilk bölümündeki karanlık ve kasvetli ortamıyla izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dizide yer alan tarihten esintilerin dışında James karakterinin gizemi oldukça iyi anlatılmış. Kendinden emin duruşu ve karakteri ile izleyiciler James’ i ilgi çekici bulmuştur. Başkarakterin Afrika’ da yaşadıkları, maruz kaldığı olaylar gizemini korumaktadır. Dizinin ilerleyen bölümlerinde sırrın açığa çıkmasıyla dizi nefes kesen aksiyonlara sahne olacak. Dizi önerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. İyi seyirler diliyoruz.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ