Mr. Robot Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 24 Şubat 2019
  • 1.122 kez görüntülendi.
Mr. Robot Dizisinin Konusu ve İncelemesi

2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip yabancı dizi önerilerimizden Mr. Robot dizisinin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Suç, Dram, Gerilim

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,6

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2015-….

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Sam Esmail

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday

Amerikan yapımı dizilerden olan Mr. Robot yazar Sam Esmail tarafından yazılmış hikayeden oluşturulmuştur. Psikolojik gerilim tarzında olan dizi film projesi olarak düşünülse de dizi olarak izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Bilişim alanında ilgi duyanların beğeneceği bir dizi olan Mr. Robot 2015 yılında yayınlanmaya başlamıştır. IMDb tarafından 8,8 gibi yüksek puan verilen diziyi izlemenizi öneririz.

yabanci-dizi-onerileri-mr-robot-afisDizinin başkarakterini Elliot oynamaktadır. Elliot çocukluğundan itibaren aile içi şiddete maruz kalan, asosyal yapıda bir kişidir. Bir siber güvenlik firmasında çalışan Elliot’ un yaşamında beklemediği gelişmeler olmaktadır. Bu arada psikolojik sorunlarla boğuşmaktadır. Bu etkiyle geceleri bazı işler yapmaktadır. Ailesine ve sevdiklerine zarar verenlere karşı bilgisayarlarından onları rahatsız etmeye çalışır. Ancak bir gün yaşamı aniden değişir. İşyerine gittiği bir sabah hackerler tarafından işyerinin saldırıya uğradığını görür.

Hackerlerin asıl amacı ise Elliot’ u kendi aralarına çekmektir. Bu aşamada Mr. Robot ortaya çıkar. Aslında siber saldırıyı düzenleyen ekibin lideri kendisidir. Elliot’ un bu alandaki yetenekleri Mr. Robot’ un dikkatini çekmiştir. Bu şekilde Fsoceity grubu yaratılmıştır. Grup dünya devi olan ekonomik güçleri olan işletmeleri yıkmayı hedeflemektedir. Elliot ise gruba girerek hayallerinin peşinden gitmek ister. Şizofren bir kişilik olan Elliot dizide babasını kız kardeşini bulur. Ancak bunların hayal ya da gerçek mi olduğu konusunda bir belirsizlik vardır. Dizi ilginize çekecek konusuyla beğeninizi kazanacaktır, iyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ