Homeland Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 23 Şubat 2019
  • 1.567 kez görüntülendi.
Homeland Dizisinin Konusu ve İncelemesi

2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip yabancı dizi önerilerimizden Homeland dizisinin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Suç, Dram, Gizem

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,3

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2011-….

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Alex Gansa, Howard Gordon

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis

2011 ABD yapımı olan Homeland politik bir gerilim dizisi olarak yayınlanmaya başlamıştır. Dizi İsrail dizisi olan Savaş Mahkûmları (Hatufim) dikkate alınarak geliştirilmiş bir konuya sahip. Dizide 2003 yılından beri kayıp olan ve ölü bilinen bir deniz çavuşu Nicholas Brody karakteri üzerine kurulu. Bir tatbikat sırasında kayıp olduğu tarihten 8 yıl sonra bir terörist sığınma evinde bulunan Nicholas devlet tarafından kahraman olarak tanımlanmış. Ancak CIA memuru olan Carrie Anderson ise Nicholas’ ın El Kaide ile işbirliği yaptığını, onlar için çalıştığını düşünmektedir. Amerika’ya bir saldırı yapacakları şüphesi içindedir.Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

yabanci-dizi-onerileri-homeland-incelemesi-afisDizideki CIA çalışanının bipolar bozukluğu olduğu anlaşılmaktadır. Kafasında kurguladığı düşüncelerin gerçekliğine inanmaktadır. Homeland dizisi ilgi çekici bir konusu olmasına rağmen gerçekte CIA ile İslam dünyası arasında bir gerilime neden olmuştur. Dizinin dördüncü sezonunda Pakistan’a karşı atıfların olması bu gerilimi artırmıştır. Buna rağmen Homeland dizisi izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle seyredilmiş.

Dizinin bölümleri anlatılan ülkelerde değil farklı ülkelerde çekilmiş. Dizide anlatılmak istenen sahneler hedef ülkelerin tepkilerine neden olmuş. Özellikle şiddet ağırlıklı çekimler tepki almış. İran’ daki kara para operasyonları, Taliban ile ilgili yaşananlar oldukça ilgi çekici. Ancak dizideki oyuncular, gerilim sahneleri, sürükleyici senaryosu ve çekimlerin muhteşem olması izleyici kitlesini her geçen gün arttırmış. Bu tür dizileri sevenlere Homeland keyifli zamanlar geçirtebilir. İyi seyirler dileriz.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ