Yabancı Dizi Önerileri: “Fargo” Konusu ve İncelemesi

  • 19 Şubat 2019
  • 1.979 kez görüntülendi.
Yabancı Dizi Önerileri: “Fargo” Konusu ve İncelemesi

Dram, suç ve gerilim kategorisinde yer alan yabancı dizi önerimiz Fargo yapımının konusunu, yorumlarını, fragmanını, IMDB puanını, oyuncu kadrosunu, yönetmenini ve daha birçok ayrıntısını makalemizde bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram,Suç, Gerilim

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 9,0

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2014-….

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Joel Coen, Ethan Coen

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman

Fargo dizisi 2014 yılında seyircinin beğenisine sunulmuş kara mizah türünde sevilen bir dizidir. Dizinin oyuncuları ise Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman ve Colin Hanks’ tir. 1996 yılında Ethan ve Joel Coen kardeşler tarafından çekilen dizinin senaryosu, oyuncularının başarısı ve müzikleri oldukça başarılıdır. Bu nedenle dizinin her bölümünde izleyiciler Fargo dizisine daha fazla ilgi göstermeye başlamıştır.

yabanci-dizi-onerileri-fargo-incelemesiDizinin bölümlerinde hikâyenin 1987 yılında yaşanmış gerçek bir hikâyeden uyarlandığı belirtilmektedir. Hikâyede ölenlerin isimleri aynen yansıtılırken, yaşayanların isimleri değiştirilmiş. Dizide seri cinayetler işleyen katil Lorne Malvo ile Lester Nygaard’ ın yolları Minnesota’ da kesişir. Sigortacı olan Lester mizahi bir görünüme sahip olmasına rağmen ezik bir yapıdadır. Bu karşılaşmanın sonrasında dizinin hikâyesi açığa çıkmaya başlar. Minnesota polisi Molly ile Duluth polisi olan Gus işlenen cinayetlerde Lorne ile Lester’ in bir ilgisi olduğunu bulmuşlardır.

Fargo dizisinde iki sezonda yayınlanan konular farklıdır. Ancak dizinin sezon sonu bölümlerinde olaylarda bütünlük sağlanmıştır. İlk sezonda Minnesota’ da yaşananlar ve ikinci sezonda Minnesota’ da 1970 li yılardaki mafya hesaplaşması işlenmektedir. İki olay kurgusu arasındaki bağlantı ise ilk sezondaki polis Molly’ nin emekli olan polis babasının gençliğindeki olayların anlatılmasıdır.

Fargo dizisinde işlenen esrarengiz cinayetler ile cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan polislerin çabası dikkat çekici aksiyonlarla dolu. İkinci sezondaki mafya hesaplaşmaları ise oldukça heyecanlı sahnelerle süslenmiş. Dizinin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz, iyi seyirler diliyoruz.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ