Yabancı Dizi Önerileri: “American Crime Story” Konusu ve İncelemesi

  • 18 Şubat 2019
  • 986 kez görüntülendi.
Yabancı Dizi Önerileri: “American Crime Story” Konusu ve İncelemesi

Dram, suç ve biyografi kategorisinde yer alan yabancı dizi önerimiz American Crime Story yapımının konusunu, yorumlarını, fragmanını, IMDB puanını, oyuncu kadrosunu, yönetmenini ve daha birçok ayrıntısını makalemizde bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Suç, Biyografi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,5

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2016-….

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Scott Alexander, Larry Karaszewski, Tom Rob Smith

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Sarah Paulson, Sterling K. Brown, Kenneth Choi

Dram, polisiye türündeki American Crime Story dizisi 2 Şubat 2016 tarihinde izleyicilerle buluşmuştur. Dizi Amerika’ da yankı uyandıran gerçek cinayetleri ele almaktadır. Dizinin bölümlerinde farklı cinayet davalarının süreçleri işlenmektedir. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. İlk konu olarak Amerikan futbol ligindeki Simpson davası ele alınmış. Kariyerinin zirvesinde olan siyahi futbolcu eski sevgilisi ve erkek arkadaşını öldürmekten yargılanmaktadır. Dava devam ederken zenciler ırkçılık yapıldığı iddiası ile ayaklanır.

yabanci-dizi-onerileri-American-Crime-Story-incelemesi-afisAmerican Crime Story dizisi, polisiye severleri ekran başına çekmiştir. Ayrıca ırkçılığa değinen bir konusu vardır. Oyuncu kadrosuyla, olayların akışıyla izleyicilere kaliteli bir seyir olanağı sunar. Dizinin konusu American Horror Story ile benzerlik göstermektedir.

Simpson başarılı futbol kariyeri olmasına ve iyi para kazanmasına rağmen bunları elinde tutmakta zorlanmıştır. Nicole ile kendisinden oldukça küçük olmasına rağmen evlenmiş ve aile içindeki tartışmaların ortasında kalmıştır. Dayak yemeye başlayan Nicole sonuçta boşanmaya karar vermiş bu boşanma gerçekleşmiştir. Nicole boşanma sonrasında yeni bir erkek arkadaş edinmiş ve yaşamına bu şekilde devam kararı alır. Fakat bir süre sonra Nicole ve sevgilisi boğazları kesilerek vahşi bir cinayetin kurbanları olmuştur. Bu cinayetin zanlısı olarak ta Simpson gösterilmiştir. Cinayet mahalli olan evde kendisine ait kanlı eldivenleri de bulunmuştur. Duruşma sırasında avukatları suçsuzluğunu kanıtlayabilmek ve zaman kazanmak için polislerin ırkçılık yaptığını öne sürünce nefes kesen gelişmeler başlamıştır.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ