When They See Us Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 11 Haziran 2019
  • 684 kez görüntülendi.
When They See Us Dizisinin Konusu ve İncelemesi

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

İMDB: 9,1

Yıl: 2019-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Ava Duvernay 

Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

Ava Duvernay tarafından yazılan ve yönetilen, 1989 yılında New York Central Park’ta meydana gelen bir tecavüz vakasından dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi gencin öyküsünü anlatan Netflix’in mini dizisi When They See Us konusuyla tüm izleyicilerin dikkatini çekiyor.

Yapım dört bölümden oluşan mini bir dizi olarak çekilmiştir. Dizi bir dönem tüm Amerika Birleşik Devletleri’ni etkisi altına alan tamamen gerçek bir hikayeden oluşmaktadır. When They See Us, 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri olan New York’un en popüler yeri Central Park’ta gerçekleşen bir tecavüz olayından dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi gencin dava sürecini anlatmaktadır. Bu beş siyahi genç aslından işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatmak zorunda kalmış ve suçsuzluklarını ispatlamak için ise uzunca bir süre mücadele vermek zorunda kalmışlardır.

Bu gençlerin ilk sorgusuyla birlikte başlayan When They See Us dizisi, konusunu 25 yıl gibi bir döneme yayarak 2002 yılındaki aklanmaya kadar ve sonrasında 2014 yılındaki New York şehrinden kazandıkları tazminatı alma sürecine kadar derince bir inceleme sunuyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”2014″]

Dizinin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş, Vera Farmiga, Michael K. Williams, John Leguizamo, Felicity Huffman, Joshua Jacksoun, Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse ve Marquis Rodriguez gibi önemli isimlerin oluşturduğu bu kadro da dizinin yapımcılığını ise DuVernay’in yanı sıra Oprah Winfrey, Berry Welsh ve Robert de Niro gibi önemli isimler üstlenmiş bulunuyor.

 Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ