Diziler

Westworld III, Meraklılarıyla Buluştu!

1976 yılında aynı isimle uyarlanmış olan ve ilk iki sezonuyla da beğeni kazanmış olan Westworld, uzun bir bekleyişin ardından 3. Sezonuyla ekranlara yeniden döndü. Westworld III, Meraklılarıyla buluştu! 

Westworld III, Meraklılarıyla Buluştu!

İzleyicileri, gelişmiş yapay zekaya sahip robotların futuristik tema parklarında insanları eğlendirmek için kullandığı bir geleceğe götüren bu dizi yeni sezonunda ise bu tema parkların dışına çıkarak gerçek dünyada yaşanan herşeye odaklanmaya başlamıştır.

Westworld III’te hangi zamanda neredeyiz?

Bu sezonda, Nolan ve Joy, zaman atlaması olmayacağına dair izleyicilerine söz vermiştir. İlk bölümde seyircilere neredeyse her fırsatta her zaman nerede olacaklarını hatırlatmıştı. Robot ayaklanmasından ve Dolores’in dünyaya adım atmasından bu ana gelinceye dek 3 ay geçti. Vee 2058 yılına geldik. Şimdilik gördüğümüz üç şehir var. Londra, Los Angeles ve Beihai…

Westworld III’ün konusu ne?

Cambrige Analytica’nın doğusunda sebep veren bir keşif yaşandı. Buna göre de Facebook da beğendiğiniz sayfalar üzerinden yapay zeka sizin karakterinizi tanımlayacak. Beğendiğiniz 150 sayfadan sonra sizi eşiniz kadar iyi tanıyabilecek. 300 beğeniden sonra da siz kendinizi iyi tanıyorsunuz. 2015 yılında yayınlanan bir makaleyle bu teknoloji artık eski bile olabilir. Westworld buradan yola çıkarak insanların robotlardan farklı olmadığını sorguluyor. Buradan yola çıkarak siz de dizinin konusuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilim-kurgu seven herkesin izlemesi gereken bu dizi harika.

feed

Westworld III’te temel çatışma

İkinci sezonda Delos’un sadece bir eğlence parkı değil, aynı zamanda bir data toplama merkezi olduğunu öğrenmiştik. Dolores, Delos’un topladığı bu datayı kendi içinde barındırıyor ve parka gelmiş olan tüm ziyaretçileri, kendilerini tanıdıklarından daha iyi tanıyor. Üçüncü sezonun birinci bölümünün açılış sahnesinde bunu uygulamalı biçimde görüyoruz. Dolores, Delos’un ana yatırımcılarından birinin (Gerald) evine giriyor, tüm parasını ve henüz anlamını bilmediğimiz bazı dataları alıyor ve kendisine saldıracağını bildiği için, eşini öldürdüğü şekilde Gerald’ı öldürüyor. Eşi, Dolores’e ne yaptığını sorduğunda ise Dolores “seni özgür bıraktım” sözüyle tanrılaşma oluyor. Bundan ötürüdür ki Westworld III de temel çatışma yaşanıyor.

Westworld III’ün başkarakteri

Caleb

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: The Leap Year (Aşka Yolculuk) Film Konusu

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı