Virüs Filmleri: Salgın Hastalıkların İşlendiği 3 Film

  • 20 Mart 2020
  • 557 kez görüntülendi.
Virüs Filmleri: Salgın Hastalıkların İşlendiği 3 Film

Son zamanlarda Çin’in Wuhan şehrinden yayılmaya başlayan Corona virüsü dünya üzerinde etkisini göstermeye devam etmektedir. Corona virüsünden etkilenen insanlar internet üzerinden araştırma yaparak bu konuyla ilgili film araştırmaya başlamış bulunmaktadırlar. Bizler de sizin için salgın hastalıkların işlendiği filmleri bir araya getirerek başarılı filmleri sizlere sunmak isteriz.

Bu filmler sizlere hem bilgi vermek hem de günümüzde başımıza gelen bu felaket olaylar ile nasıl bir mücadele içerisine girmemiz gerektiği hakkında sizleri bilgilendirmek istemektedir. Virüs filmleri: Salgın hastalıkların işlendiği Filmler hakkında araştırma yapan kişiler için en önemli 3 Filmi sizinle paylaşmak isteriz.

Virüs Filmleri : Salgın Hastalıkların İşlendiği 3 Film

1- Veba (Carriers)

David Postor ve Alex Postor ikilisinin yönetmenliğini yapmış olduğu Veba filmi birçok film severin keyif içerisinde izleyeceği bilim kurgu, korku ve gerilim filmleri arasında yerini alarak popülerliğini arttırmış bulunmaktadır.

2009 yılında vizyona girmesinin yanı sıra günümüzde tercih edilen film olarak bulunmaktadır. Sizler de bu filmi izleyebilir ve keyifli anlar çıkarmanın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik film salgın hastalık ile nasıl mücadele edildiğine dair bilgilere ulaşmanız için ideal seçimler arasında bulunmaktadır.

Veba Filminin Konusu

Film’de dünya üzerinde meydana gelen bir salgın hastalık sonucunda toplumda ki bireylerin tek tek ölmesi konu edinmiştir. Aynı zamanda sadece 4 arkadaş hayatta kalmayı kalarak yaşadıkları mücadele anlatılmaktadır.

Bu dört arkadaş kendileri için güvenli bir barınak arayarak hayat mücadelesi vermektedir. Aynı zamanda başlarına gelen bu salgın hastalıktan kurtulmanın planlarını yapmaktadırlar. Bakalım bu 4 arkadaş bu salgın hastalıktan kurtulabilecekler mi?

2- Salgın (The Crazies)

Olağanüstü filmler arasında yerini alarak son zamanların en çok izlenilen filmleri arasında bulunmaktadır. Salgın filminde salgın hastalıklarına karşı nasıl önlem almanız gerektiğine dair tüyoların yer almakta. Ayrıca hayatını kolaylaştırmanın sırrını vermektedir. Gerçek bir hikâye seviyesinde düşünülerek seyirlere büyük katkılar sağlayarak günümüzde ki yerini almaktadır.

Salgın Filminin Konusu

Bir kasabanın en çok kullanılan su hattı üzerine virüsün karışmasıyla birlikte suyu içen kişilerin delirmesi konu edilmektedir. Bu problem bir süre sonra kasaba da yaşayan birçok kişi üzerinde görülmesi üzerine büyük paniklere sebep olmaktadır. Aynı zamanda belli bir grup insan da bu deliren insanlara karşı kendilerini korumak ile yükümlü olmaktadırlar.

3-Tehdit (Outbreak)

1995 yapım bir film olmasına rağmen pek çok kişi tarafından tercih edilerek gündemimizde ki yerini almaktadır. Virüs için alınabilecek önlemleri film içerisine yerleştirerek seyirciler tarafından heyecan içerisinde izlenmektedir. Muhakkak izlemeniz gereken ve ders çıkarmanız gereken filmler arasında.

Tehdit Filminin Konusu

Tehdit filminin konusu, California kasabasında aniden bir virüs ortaya çıkmasının yanı sıra virüs zaman içerisinde Amerika’ya da sıçrayarak büyük problemleri ortaya koymaktadır. Virüsü kontrol altına alınması için ellerinden gelenlerin yapılması gerekmektedir. Aksi durumda virüs sayesinde önce Amerika daha sonra ise tüm dünya yok olacaktır. Virüs problemini çözmek amacıyla Albay Sam  mücadele içerisine girmiş bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ara Tatilde İzlenecek En İyi Filmler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ