arama

Velvet Buzzsaw Filminin Konusu ve İncelemesi

2019 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Velvet Buzzsaw filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.
Velvet Buzsaw
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mahir Birol Mahir Birol
  • Oyla
    Loading...

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

İMDB: 5,7

Yıl: 2019

Ülke: ABD

Yönetmen: Dan Gilroy

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Zawe Ashton

2019 yılının en çok beklenen filmlerinden biri olan Netflix filmi Velvet Buzzshaw, Dan Gilroy, tarafından yazılıp yönetildi ve 1 Şubat 2019’da vizyona girdi.Oldukça karmaşık bir konuya sahip olan filmin detaylarına değinmek gerektiğinde filmin bu denli beklenmesinin en büyük etkeni olarak Jake Gyllenhaal’dan bahsedilebilir. Filmin iki ana karakterinden birini canlandıran ünlü isim, gayet güzel bir oyunculuk sergileyerek izleyicine bekleneni vermiş gibi görünüyor.

Filmin konusuna kısaca değinmeden önce ilk olarak Velvet Buzzsaw kimdir? Bunu öğrenmek gerekiyor. Bu kısmı kaçıranların bir hayli fazla olduğu filmin yorumlarına göz atıldığında görülüyor.  Velvet Buzzsaw, Rhodora Haze’in çok eskiden kullanmış olduğu bir takma isimdir. Bu durumu zaten filmin başlarındaki Damrish ile olan konuşmalarından öğrenebiliyoruz. Rhodora’nın, önceleri sanatın cinayete döndüğü bir olaya karışmış olma olasılığı yüksek gibi ancak tam olarak bu tarz bir olay söz konuş değil. Ölümüne kadar daha önce ismi hiç duyulmamış bir sanatçının eserleri ölümünden sonra bir başkasına kalır. Bu sanatçının tablolarına ilgi duyan kişilerin ölmesi ile işler çok ilginç bir hal alır. Bir yandan tabloların satılması için çalışılırken, diğer taraftan da kimliği bilinmeyen biri olan bu sanatçıyı Morf Vandewalt isimli bir sanat eleştirmeni dikkatle araştırmaya başlar.

Filmin tek olumsuz yanı olarak aş hayatının izleyicinin gözüne sokulması olduğundan söz edilebilir. Ancak yine yaptığımız tüm değerlendirmeler sonucu izlenmesi gereken filmler listenize bu filmi eklemeniz gerekeceğinden bahsetmek isteriz. İyi seyirler.

Velvet Buzzsaw Filminin Fragmanı: