BilimKurguGerilimRomantik

UPSIDE DOWN (AŞKIN ÇEKİMİ) Film İmdb

Adam (Jim Sturgess) ve Eden (Kirsten Dunst) çocukken tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak bazı “astronomik” zorluklar aşklarını özgürce yaşamalarını engeller. İkili, yalnızca sosyal sınıf ve onları ayrı tutmaya zorlayan bir politik sistemle değil, aynı zamanda alışılmamış bir gezegen sistemiyle de savaş halindedir. İki ayrı dünyaya ait bu iki aşık, zıt yönlere çeken yerçekimlerine sahip ikiz gezegenlerde yaşamaktadırlar. Adam, aşağıdaki yani yoksul ve sefil dünyada yaşamakta, Eden ise yukarıdaki zengin, sömürücü dünyada. Adam’ın imkanları kısıtlıdır. Eden ise varlıklı ve lüks bir hayata sahiptir.

 Bu iki dünyanın bir kuralı daha vardır: Herkes, doğduğu dünyanın yerçekimine bağlıdır. Yani, alt dünyadan üst dünyaya geçmek isteyen bir kişi, alt dünyanın yerçekimine hala bağlı kalmaya devam etmektedir. Adam ve Eden’ın aralarında tomurcuklanan yasak aşk,  gezegenler arası sınır devriye görevlilerinin onları yakalaması ve Eden’in görünüşte ölümcül bir düşüş yaşamasıyla trajik bir durma noktasına gelir. Ama on yıl sonra Adam, Eden’ın hala yaşadığını ve gezegenlerin karargahlarını birbirine bağlayan devasa bir şirkette çalıştığını öğrendiğinde, şirkete ve üst dünyaya sızmak ve onunla yeniden bağlantı kurmak için tehlikeli bir arayışa koyulur. Bu arayış, yerçekiminin işlevini değiştiren bir karışım bulma yolunda ilerler. Bu karışımı geliştirmek, iki aşığın kavuşmasını sağlayacak ve iki dünya için de yeni bir devri başlatacaktır. 

UPSIDE DOWN (AŞKIN ÇEKİMİ) İnceleme

Vizyon tarihi belirsiz ;
Film Süresi; 1s 49dk / Bilimkurgu, Romantik, Gerilim
Yönetmen Juan Solanas
Oyuncular: Jim Sturgess, Kirsten Dunst, Timothy Spall
Orijinal adı Upside Down

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu