bunuizledinmi.com

UPSIDE DOWN (AŞKIN ÇEKİMİ) Film İmdb

32 views
09 Mart 2021 - 1:35
Adam (Jim Sturgess) ve Eden (Kirsten Dunst) çocukken tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak bazı “astronomik” zorluklar aşklarını özgürce yaşamalarını engeller. İkili, yalnızca sosyal sınıf ve onları ayrı tutmaya zorlayan bir politik sistemle değil, aynı zamanda alışılmamış bir gezegen sistemiyle de savaş halindedir. İki ayrı dünyaya ait bu iki aşık, zıt yönlere çeken yerçekimlerine sahip ikiz gezegenlerde yaşamaktadırlar. Adam, aşağıdaki yani yoksul ve sefil dünyada yaşamakta, Eden ise yukarıdaki zengin, sömürücü dünyada. Adam’ın imkanları kısıtlıdır. Eden ise varlıklı ve lüks bir hayata sahiptir.

 Bu iki dünyanın bir kuralı daha vardır: Herkes, doğduğu dünyanın yerçekimine bağlıdır. Yani, alt dünyadan üst dünyaya geçmek isteyen bir kişi, alt dünyanın yerçekimine hala bağlı kalmaya devam etmektedir. Adam ve Eden’ın aralarında tomurcuklanan yasak aşk,  gezegenler arası sınır devriye görevlilerinin onları yakalaması ve Eden’in görünüşte ölümcül bir düşüş yaşamasıyla trajik bir durma noktasına gelir. Ama on yıl sonra Adam, Eden’ın hala yaşadığını ve gezegenlerin karargahlarını birbirine bağlayan devasa bir şirkette çalıştığını öğrendiğinde, şirkete ve üst dünyaya sızmak ve onunla yeniden bağlantı kurmak için tehlikeli bir arayışa koyulur. Bu arayış, yerçekiminin işlevini değiştiren bir karışım bulma yolunda ilerler. Bu karışımı geliştirmek, iki aşığın kavuşmasını sağlayacak ve iki dünya için de yeni bir devri başlatacaktır. 

UPSIDE DOWN (AŞKIN ÇEKİMİ) İnceleme

Vizyon tarihi belirsiz ;
Film Süresi; 1s 49dk / Bilimkurgu, Romantik, Gerilim
Yönetmen Juan Solanas
Oyuncular: Jim Sturgess, Kirsten Dunst, Timothy Spall
Orijinal adı Upside Down
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar