Filmler

Undine Film İncelemesi İmdb

Alman yapımı ve son derecede farklı bir romantizmi içinde barındıran Undine; Christian Petzold tarafından yönetilerek; 2020 yılının en iyi filmleri arasında yer alıyor. Paula Beer’in üst düzey bir oyunculuk sergilediği bu yapım, sinema severlerin fazlasıyla ilgisini çeken konumda kendini gösteriyor. 

Berlin’de şekillenen olay örgüsünde aşkın farklı bir hali ele alınıyor. Mitolojiyle iç içe geçen bu hikayenin Undine içinde ne kadar etkili biçimde işlendiği görülebiliyor. Masalvari bir anlatım tekniğinin uygulandığı bu yapım;; Alman sinemasının başarılı örneklerinde şimdiden sayılmaya başlıyor. Son derecede etkili bir kurguya sahip olan Undine adlı film, oyunculukları ve çekim teknikleriyle sinema severlere bambaşka bir deneyim de sunuyor. 

 

Undine Film Hakkında Bilgiler ; 

Yayın tarihi: 22 Mart 2020 (Almanya)
Yönetmeni: Christian Petzold
Senaryo: Christian Petzold
Adaylıklar: En İyi Film Dalında Avrupa Film Ödülü,
Aldığı ödüller: En İyi Kadın Oyuncu Dalında Avrupa Film Ödülü, Berlin Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu