Listeler

Tüm Zamanların En İyi Netflix Dizileri | IMDB +8 Üstü 50+ Netflix Dizisi

En iyi Netflix dizileri listemiz sizlerle. 2017, 2018 ve 2019 yılında yayınlanmaya başlayan IMDB 8 üstü Netflix dizileri yazımızda.

Ülkemize sağlam bir giriş yapan Netflix birçok kişinin vazgeçilmezi olmuş durumda. Özellikle Yabancı Dizi izlemek isteyenlerin bir numaralı uğrak yeri olmuştur. Netflix Orjinal İçeriklerinin yanı sıra birçok eski ve yeni dizinin de internet ortamında yayıncılığını yapmaktadır. Yüzlerce içerik içerisinden izlenmeye değer Netflix Dizileri bulmak hepimiz için zor olmaktadır. Bizde sizleri bu dertten kurtarıp Netflix’den izleyebileceğiniz En İyi Netflix Dizileri listesini oluşturduk. Birbirinden güzel Netflix Dizilerini IMDB puanlarına göre sıraladık. En güzel Netflix Dizilerini seçtiğimiz listemizde tüm içeriklerin IMDB +8 üstü olmasına özellikle dikkat ettik.  

Listemiz Sürekli Güncellenecektir. Sizlerde Bu Liste İçinde Olmasını İstediğiniz Netflix Dizilerini Yorumlarınızda Belirtebilirsiniz.

50) On My Block

On My Block

Tür: Komedi

IMDB: 8,1

Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Eddie Gonzalez, Jeremy Haft, Lauren Iungerich

Oyuncular: Jessica Marie Garcia, Sierra Capri, Jason Genao

Dizinin Konusu: Dizi Los Angeles’ın Güney kesiminde şehir merkezinde oturan dört sokak çocuğunu konu alıyor.Diziyi izlerken kendinizi gerçekten Los Angeles sokaklarında hissedebiliyorsunuz. Bu çocuklar zeki ve mahalle adabını bilen dört sıkı dost. Dostlarımızın başı dertten çıkmadığı için diziyi izlemek bir hayli keyif alıyor. İşte dizimiz bu dört sıkı dostumuzun başından geçenleri ele alıyor.

feed

 

49) Glow

Netflix Dizileri Glow

Tür: Komedi, Spor

IMDB: 8,1

Yıl: 2017-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Liz Flahive, Carly Mensch

Oyuncular: Alison Brie, Marc Maron, Betty Gilpin

Dizinin Konusu:80’li yıllarda Los Angeles’ta yaşayan ve sisteme karşı gelen birtakım kadın kendilerini Güreşin Özel Kadınları olarak ifade etmesiyle başlıyor. Hızlı bir şekilde güreş kariyerine başlamak isteyen başarısız aktris Ruth Wilder Los Angeles’ta düzenlenen bir rol dağıtımına gittiğinde orada olan birtakım olayların normal olmadığını fark etmesiyle başlıyor. Ve dizimiz bu aktrisimizin başından geçenleri bize akıcı bir şekilde anlatıyor.

48) The End of the F***ing World

The End of the F***ing World

Tür: Komedi, Dram, Macera

IMDB: 8,1

Yıl: 2017-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Jonathan Entwistle

Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram

Dizinin Konusu: Ergenlikten çıkış dizisi niteliğinde olan bu komedi dizimizin hikayesi, 17 yaşındaki psikopat oğlanla maceraya aç bir marjinal genç kızın talihsizliliklerle dolu yolculuğunu ele alıyor. Hayvan öldürmekten sıkılan oğlanımız gözünü insan öldürmeye dikiyor. İlk kurbanı olarak da yolculuğa çıktığı Alyssa’yı seçiyor. Bakalım oğlanımız genç kızı öldürmeyi planlarken başından neler geçecek izleyip görelim.

47) Orange Is the New Black

Orange Is the New Black

Tür: Komedi, Suç, Dram

IMDB: 8,1

Yıl: 2013-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Jenji Kohan

Oyuncular: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning

Dizinin Konusu: Piper Chapman nişanlı bir kadın , 10 yıl önce üniversitedeyken tanıştığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex yüzünden başına dertler açılır. Piper nişanlısıyla yaşadığı komforlu hayattan vazgeçip adalet karşısında borcunu ödemesi gerekir. Dizi de karakterimiz hapishaneye girip hapishane kültürünü öğrenir. Ve hapishane de ilginç kişiliklerle arkadaşlık kurar. Dizimiz kızımızın hapishane de başından geöen olayları ele alıyor.

46) The Blacklist

The Blacklist

Tür: Gizem, Dram, Suç

IMDB: 8,1

Yıl: 2013-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Jon Bokenkamp

Oyuncular: James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff

Dizinin Konusu: Dünyanın en çok aranan suçlusu şaşırtıcı bir biçimde teslim olur ve birlikte çalıştığı herkesin ismini vermeyi yani onları ifşa etmeyi teklif eder. Tek şartı görünürde olayla hiçbir bağlantısı olmayan bir FBI ajanı ile çalışmaktır. Kimse aslında ne istediğini fark edemez ve bu teklifi kabul eder. Dizimiz bu FBI ajanıyla çalışırken karakterimizin başından geçenleri ele alıyor.

45) Russian Doll

Russian Doll

Tür: Komedi, Dram, Gizem

IMDB: 8,1

Yıl: 2019-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler

Oyuncular: Natasha Lyonne, Charlie Barnett, Greta Lee

Dizinin Konusu: Genç Rus kadın olan Nadia, New York’ta düzenlenen bir partiye davetlidir. O her zaman ki olduğu gibi bunun da sıradan bir parti olduğunu düşünür ama bu parti diğerlerinden çok farklı olacaktır. Parti sırasında kaza geçirip ölen Nadia bi süre sonra rüya görmüş gibi uyanır. Ve yine o partidedir. Partiden ne kadar uzaklaşmaya çalışsada her seferinde uzaklaşamayıp ölür. Bakalım Nadia bu sondan kurtulabilecek mi?

44) Marco Polo

Marco Polo

Tür: Macera, Dram, Tarih

IMDB: 8,1

Yıl: 2014-2016

Ülke: ABD

Yönetmen: John Fusco

Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen

Dizinin Konusu: 13. yüzyılda Çin İmparatorluğu’nda geçen bu hikaye; babasının Marco Polo’yu İpek Yolu’nda Kubilay Han’ın rahat bir şekilde seyahat edip ticaret yapabilmesi için hediye olarak Kubilay Han’a bırakmasıyla başlıyor. Kahramanımız siyasi ve kültürel olan bu yeni yaşamına alışmaya çalışırken Kubilay Han’ı ve hükümdarlığını korumak adına verdiği mücadele ele alınıyor.

43) Titans

Titans

Tür: Fantastik, Dram, Aksiyon

IMDB: 8,1 Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Greg Berlanti, Akiva Goldsman, Geoff Johns

Oyuncular: Teagan Croft, Brenton Thwaites, Anna Diop

Dizinin Konusu: Dizimizin hikayesi; DC evrenininfarklı farklı yerlerinden toplanan genç süper kahramanların bir süper kahraman grubu olarak başından geçenleri konu alıyor. Grubu tek çatı haline alıp başında da kendisinin olmasını isteyen Dick Grayson diğer korkusuz kahramanların lideri olabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

42) Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber

Tür: Dram, Suç

IMDB: 8,2

Yıl: 2017-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Andrew Sodroski, Jim Clemente, Tony Gittelson

Oyuncular: Sam Worthington, Jeremy Bobb, Ben Weber

Dizinin Konusu: Dizide bombalı saldırılar düzenleyen psikopat bir kişiliği olan Ted blunuyor. Ted Kaczynski’nin bombalı saldırılarını, haberlerin yayınlanma aşamasını ve FBI Ajanı Jim’Fitz’ Fitzgerald’ın Ted’i yakalama sürecini ele alıyor. Ve bütün bunlar yaşanırken kahramanımızın başında heyecan dolu olaylar geçiyor. Dizide Ted Kaczynski’yi Paul Bettany, Fitz’i de Sam Worthington canlandırıyor. İyi seyirler dileğiyle.

41) The Good Place

The Good Place

Tür: Komedi, Fantastik

IMDB: 8,2

Yıl: 2016-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Michael Schur

Oyuncular: Kristen Bell, William Jackson Harper, Jameela Jamil

Dizinin Konusu: Eleanor öldükten sonra kendisini The Good Place adı verilen yerde buluyor. Eleanor’un bu dünyada ki maceraları anlatılıyor. Bu dünya da pek de iyi kişiliğe sahip olmayan Eleanor, bu yere yanlışlıkla geldiğini anlar ama bunu yakınlarına söyleyemez. Eleanor’un kasabaya gelişinden sonra kasabada işler çığrından çıkmaya başlar. Dizimiz bu sırada geçen olayları konu ediniyor.

40) Altered Carbon

Altered Carbon

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

IMDB: 8,2

Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Laeta Kalogridis

Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Joel Kinnaman

Dizinin Konusu: Bu dizi insanların ruhlarını ve kişiliklerini yeni bedenlere aktarabildikleri alternatif bir zamanda geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaçılardan oluşan üst sınıf bir time sahiptir. Ancak bu takım, ağır bir yenilgi alınca bir tek hayatta Taksehi kalır. Takeshi buz içinde hapsedilir ve yıllar sonra Laurens adında varlıklı bir adam olarak ortaya çıkar. Takeshi’nin hayata dönebilmesi için tek şart bir cinayet çözmesidir.

39) Bodyguard

Bodyguard

Tür: Suç, Dram, Gizem

IMDB: 8,2

Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Jed Mercurio

Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin

Dizinin Konusu: Bu dizi bir politikacıyı korumakla görevli olan savaş gazisinin hikayesini anlatıyor. David Budd, Londra’da Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir adamdır. Cesur bir adam olan polis memuru bir terör saldırısını engellenilmesine yardımcı olur. Artık onun görevi Bakan Julia Montague’yu korumak olmuştur. Bu zorlu görevde başından bir çok maceralar geçmektedir. Bakanla korumanın savunduğu görüşler çatışınca büyük sorunlar korumayı bekler.

38) Travelers

Travelers

Tür: Bilim Kurgu, Dram

IMDB: 8,2

Yıl: 2016-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Brad Wright

Oyuncular: Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper

Dizinin Konusu: Gelecek Dünyası’nda nüfus oldukça azalmıştır. O zamana kadar hayatta kalan bir grup insan tesadüf sonu birbirleriyle tanışıp bir zaman makinesi keşfeder. Grubun amacı zamanda geriye gidip Dünyada ki nüfus azalmasını engellemeye çalışmaktır. Grup bireylerinin kendine ait çeşitli yöntemleri vardır. Zaman makinesi bulunduktan sonra artık her şey değişmiştir. Kahramanlarımızı macera dolu olaylar bekliyor olacaktır.

37) Broadchurch

Broadchurch

Tür: Suç, Dram, Gizem

IMDB: 8,3

Yıl: 2013-2017

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Chris Chibnall

Oyuncular: David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker

Dizinin Konusu: Daha öncelerde hiç suç işlenmeyen Broadchurch kasabasında, 11 yaşında bir çocuk öldürülür. Bu cinayetten sonra daha önce hiç bu kadar büyük suç görmemiş kasabalı halk bir şok geçirir. Halk başka çocuklara da zarar gelmesinden korktuğu için katilin bir an önce bulunmasını ister. Ve polisiye katilin veya katillerin peşine düşer kendilerini macera dolu olaylar bekliyordur.

36) Black Sails

Black Sails

Tür: Macera, Dram

IMDB: 8,3

Yıl: 2014-2017

Ülke: ABD, Güney Afrika

Yönetmen: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg

Oyuncular: Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens, Hannah New

Dizinin Konusu: Black Sails adlı tarihi dizide Treasure Island’ın 20 yıl öncesi konu alınıyor. Yani bol bol flash back ögesi barındırıyor. Kaptan Flint ve onun çetesine henüz katılmış olan John Silver’lar çaldıkları hazine haritası ile başlarına bela almıştır. Bu dizide de başlarına açılan belaların maceraları konu alınacak. Bakalım kahramanlarımızın başına hangi maceralar gelecek.

35) Ray Donovan

Ray Donovan

Tür: Suç, Dram

IMDB: 8,3

Yıl: 2013-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Ann Biderman

Oyuncular: Liev Schreiber, Eddie Marsan, Dash Mihok

Dizinin Konusu: Boston’da adalet karşısında cezasını ödeyen Ray Donovan hapisten çıkar çıkmaz bir kilisede rahibi ziyarete gider. Bu günah çıkarma olarak zannedilse de aslında hiçte öyle değildir. Los Angeles şehrinde bir NBA oyuncusu hayata gözlerini açar ve yanında bir kadın cesedi olduğunu fark eder. Bu işi çözebilecek tek kişi Ray Donovan’dır. Ray olayın hızına dahil olur.

34) Ozark

Ozark

Tür: Suç Dram Gerilim

IMDB: 8,3

Yıl: 2017-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Bill Dubuque, Mark Williams

Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner

Dizinin Konusu: Sıradan bir ailenin reisi Marty Byrde’ın Finans Şirketi Meksika’nın en büyük uyuşturucu baronlarından olan bir çetenin işine karışır. İşlerin karışmasının ardından Marty ailesini korumak için eşi Wendy ve iki tane daha çocuğuyla birlikte, Ozark Platosuna taşınmasını konu alıyor. Ama kahramanlarımızı yeni taşındıkları yerde çeşitli maceralar bekliyor olacak.

33) The Last Kingdom

The Last Kingdom

Tür: Aksiyon, Dram, Tarih

IMDB: 8,3

Yıl: 2015-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Anthony Byrne

Oyuncular: Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson

Dizinin Konusu: The Last Kingdom’ın konusu taht, savaş ve krallık gibi gözükse de bu dizide daha çok politika, aşk ve din konuları işlenmektedir. Vikinglerin saltanatının sürdüğü bu dönemlerde Kral Alfred Viking saldırılarına  karşı koyacak diğer krallıklara birleşip ‘Son Krallık’ adını alacaktır. Kısaca Son Krallık uğruna yapılan savaşları konu alan bir dizi diyebiliriz.

 32) Orphan Black

Orphan Black

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram

IMDB: 8,3

Yıl: 2013-2017

Ülke: Kanada

Yönetmen: Kim Coghill, Andrew De Angelis, Jeff Detsky

Oyuncular: Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris

Dizinin Konusu: Sarah Manning yetimdir. Ve muhafazakar bir aile tarafından yetiriştirilmiştir. Sarah bulunduğu şehirden kaçıp başka bir şehre gitmek ister. Fakat tam gidecekken kendisine benzeyen Beth adında bir kızın intiharına şehit olur. Ve kendisi onun hayatını yaşamaya çalışırken bulur. Artık farklı bir kimliği vardır ve Beth gibi yaşamaya başlamıştır.

31) Homeland

Homeland

Tür: Suç, Dram, Gizem

IMDB: 8,3

Yıl: 2011-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Alex Gansa, Howard Gordon

Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis

Dizinin Konusu: 2003’ten beri kayıp olan Nicholas Brody deniz çavuşudur. Ama kendisi öldü zannedilmektedir. 8 yıl sonra Brody bir terorisr sığınma evinde bulunur. Ve halk onu ‘kahraman’ diye nitelendirir. Bir CIA memuru olan Carrie Anderson Brodie’nin El Kaide’yle çalıştığını ve ABD’ye karşı saldırı planı gerçekleştirdiğini düşünmektedir.

30) Sense8

Sense8

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

IMDB: 8,4

Yıl: 2015-….

Ülke: ABD

Yönetmen: J. Michael Straczynski, Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Oyuncular: Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai

Dizinin Konusu: İntihar etmeden önce dünya’ya doğum yaparak 8 çocuk bırakan Angelica Turing dünya’nın 8 farklı yerine (Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago) çocuklar bırakmıştır. Bu çocuklar zamanla birbiriyle karşılaşmaya başlayacak. Ve birbirlerine zor zamanlraında yardım edecekler. Ama tek problemleri onlara düşman olan ‘Whispers’dır.

29) The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

IMDB: 8,4

Yıl: 2019-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Jeremy Slater

Oyuncular: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda

Dizinin Konusu: 43 bebek 89 yılında gebe olmayan kadınlardan gizemli bir şekilde aniden doğar. Bu çocukların bir kısmını zengin olan Reginald evlatlık edinir. Böylece The Umbrella Academy kurulur. Bu çocuklar süper güçlere sahiptir. Bu çocuklar dünyayı koruyabilmek için eğitim alırlar. Fakat işler bir anda çığrından çıkar. Eğitimden sıkılan çocuklar babalarını bırakım dağılırlar. Ve babaların ölümünü çözmek için tekrar toplanırlar.

28) Prison Break

Prison Break

Tür: Suç, Aksiyon

IMDB: 8,4

Yıl: 2015-2017

Ülke: ABD, İngiltere

Yönetmen: Paul Scheuring

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco

Dizinin Konusu: İnşaat mühendisi olan Mc Scoffield infaz edilecek olan abisini kurtarmak için planlı ve çok zeki bir biçimde hapishaneye onun yanına girer. Abisinin suçlu olmadığını düşünen Scoffield hapishaneden onu çıkarmak için büyük bir hazırlığın içindedir. Kahramanımızı hapishanede macera dolu olaylar beklemektedir. Bakalım kahramanımız abisini idamdan kurtarabilecek mi?

27) The Expanse

The Expanse

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

IMDB: 8,4

Yıl: 2015-….

Ülke: ABD, Kanada

Yönetmen: Mark Fergus, Hawk Ostby

Oyuncular: Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize The Expanse ile devam ediyoruz.Bir uzay gemisi olan Cantebury yüzyıl önce Asteroid’de taşıma gemisi olarak kullanılmaktadır. Fakat şimdilerde ise su teslimatı yapmaktadır. Saturn’de ki buzu dağıtmaktadır. Cantebury işsizler için iş ümidi olmuştur. Cantebury’de uzay gizemleri keşfedilmiş. Zaman zaman da  güneş sistemi çeşitli tehlikelreden kurtarılmıştır.

26) Happy Valley

Happy Valley

Tür: Suç, Dram

IMDB: 8,5

Yıl: 2014-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Sally Wainwright

Oyuncular: Sarah Lancashire, Siobhan Finneran, Shane Zaza

Dizinin Konusu: Yorkshire kasabasında polis olarak görev yapan Çavuş Catherine Cawood’un  kızı bundan 8 yıl önce intihar edip yaşamına son vermiştir. Hala bunu acısını tutmakta olan Catherine bunun intihar olmadığını düşünüp yapan kişiden intikam almak istemektedir. Kızına tecavüz edip öldürdüğünü düşündüğü Tommy kasabaya geri dönmüştür. Bakalım kahramanımız kızının tacizcisinden intikamını alabilecek mi?

25) Sex Education

Sex Education

Tür: Komedi, Dram, Cinsellik

IMDB: 8,5

Yıl: 2019-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Laurie Nunn

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Sex Education ile devam ediyoruz.Asosyal bir genç olan Otis Milburn Moordale adlı küçük kasabada seks terapisti olan annesi ile birlikte yaşamaktadır. Annesinin terapilerini istemeden dinleye dinleye seks terapisi konusunda uzmanlakmıştır. Bu uzmanlığını okulda ücretli terapi uygulayarak para kazanmaya dönüştürmeyi başarmıştır. Bakalım Otis seks terapisi yaparken başına neler gelecek.

24) Narcos: Mexico

Narcos Mexico

Tür: Suç, Dram

IMDB: 8,5

Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Oyuncular: Diego Luna, Scoot McNairy, Michael Peña

Dizinin Konusu: Güney Amerika’da ki uyuşturucu pazarının büyük bir kısmını elinde bulunduran Pablo Escobar’ın hayatını ele alan Narcos’dan sonra, Narcos: Mexico Cali Kartel’in olaylarını ele almıştır. Önceki diziden farklı olarak bu dizinin hikayesi Meksika’da geçmektedir. Bu dizi 80’li yıllarda Guadalajara kartelinin yükseliş hikayesini anlatmaktadır.

23) Luther

Luther

Tür: Suç, Dram, Gizem

IMDB: 8,5

Yıl: 2010-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Neil Cross

Oyuncular: Idris Elba, Dermot Crowley, Michael Smiley

Dizinin Konusu: İdris Elba Dedektif Başmüfettişi olan John Lutter çok sevdiği karısıyla tekrar bir araya gelmeyi çabalamaktadır. Kendisinin kişilik problemleri olup aynı zamanda oldukça zekidir. Cinayet davalarını çözmekte üstüne yoktur. Kendine has yöntemleri ve yeri geldiği zaman yasa ve kanunları hiçe sayan kararlılığı vardır. Bu dizide Lutter’in DCI maceralarını konu almaktadır.

22) MindhunterMindhunter

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 8,5

Yıl: 2017-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Joe Penhall

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Mindhunter ile devam ediyoruz. 70’li yılların sonlarını konu alan bu dizide iki FBI ajanı devrim niteliği taşıyan bir karar alır.Ve daha önce hiç görülmemiş bir araştırmaya girişirler. Seri katillerin psikolojik durumlarını anlayabilmek için başka katillerden destek alırlar. Ancak bu yöntem FBI büyüklerinin pek hoşuna gitmez. Bu yüzden ajanlar çok dikkatli olmalıdır. FBI ajanları Holden ve Bill’i zor günler beklemektedir.

21) Line of Duty

Line of Duty

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 8,6

Yıl: 2012-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Jed Mercurio

Oyuncular: Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar

Dizinin Konusu: Konusu polis yozlaşması olan Line Of Duty adlı drama dizisinde bir polis baskını gerçekleşir. Dedektif Steve Arnott’tan olayların üzeri kapatılması yani örtbas edilmesi istenir. Bu rüşvet teklifini kabul etmeyen Dedektif Steve’i sıkıntılı ve bir o kadar da macera dolu günler beklemektedir. Bakalım Dedektif suçlulara karşı neler yapabilecek.

20) Dark

Dark

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 8,6

Yıl: 2017-….

Ülke: Almanya

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

Oyuncular: Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Dark ile devam ediyoruz.Dizimiz Almanya’nın Winden adlı kasabasında geçmektedir. Suç oranın oldukça düşük olduğu bu yerde ilk kez tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlıyor. Çocuklar kaçırılıyor garip garip suç uyandıran olaylar yaşanıyor. En sonunda başka bir çocuğun daha kaçırılmasıyla dört arkadaş olayın peşine düşüp sırrı açığa çıkarmak ister. Bakalım bu dört arkadaşı hangi maceralar bekliyor.

19) Sons of Anarchy (Anarşinin Evlatları)

Sons of Anarchy (Anarşinin Evlatları)

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 8,6

Yıl: 2008-2014

Ülke: ABD

Yönetmen: Kurt Sutter

Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior

Dizinin Konusu: California’nın Charming kasabasında yaşanan olayların anlatıldığı bu dizide Sons Of Anarchy adındaki bir motosiklet çetesi vardır. Bu çete kasabada oturan herkesin tanıdığı kişilerden oluşmaktadır. Ve çete kasabanın polis departmanından daha önemli bir itibara sahip. Silah kaçakçılığla gelirini elde eden bu çete silahları İrlanda Kurtuluş Ordusu’ndan elde etmektedir. Dizide polis ile Sons Of Anarchy’nin çatışması bizi heyecana sürmektedir.

18) La Casa de Papel

La Casa de Papel

Tür: Aksiyon, Suç Gizem

IMDB: 8,6

Yıl: 2017-….

Ülke: İspanya

Yönetmen: Álex Pina

Oyuncular: Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize La Casa de Papel ile devam ediyoruz.Türkçe anlamı Kağıt Evi olan  La Casa De Papel İspanyol yapımı ana teması soygun olan bir dizidir.  Özellikle ülkemizde fazlasıyla gündem olan dizi oldukça zekice kurgulanmış bir planın nasıl ustaca işlendiğini anlatıyor. Bir soygun gibi görünse de ortada çalınan herhangi bir menkul kıymet bulunmamakta.

17) Suits

Suits

Tür: Komedi

IMDB: 8,6

Yıl: 2011-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Aaron Korsh

Oyuncular: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle

Dizinin Konusu:

16) Vikings (Vikingler)

Vikings

Tür: Aksiyon, Dram, Macera

IMDB: 8,6

Yıl: 2013-….

Ülke: İrlanda, Kanada

Yönetmen: Michael Hirst

Oyuncular: Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig

Dizinin Konusu:

15) The Punisher

The Punisher

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

IMDB: 8,6

Yıl: 2017-2019

Ülke: ABD

Yönetmen: Steve Lightfoot

Oyuncular: Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes

Dizinin Konusu: Diziye rastgele olduğu düşünülen üç cinayetle giriş yapılıyor. Daha önceden deniz piyadesi olarak görev yapmış olan Frank’ın hikayesini işleyen dizi oldukça heyecanlı aksiyonlarla dolu. Frank Afganistan’ da karıştığı bir olay sonucunda ölü olarak gösteriliyor. Bu arada ailesi de cani bir şekilde katledilen Frank intikam almak amacıyla suçlularla kıyasıya bir mücadeleye girişmektedir.

14) Better Call Saul

Better Call Saul

Tür: Suç, Dram

IMDB: 8,7

Yıl: 2015-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Vince Gilligan, Peter Gould

Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks

Dizinin Konusu:

13) The Crown

The Crown

Tür: Dram, Tarih

IMDB: 8,7

Yıl: 2016-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Peter Morgan

Oyuncular: Claire Foy, Matt Smith, Victoria Hamilton

Dizinin Konusu:

12) Dexter

Dexter

Tür: Suç, Dram, Gizem

IMDB: 8,7

Yıl: 2006-2013

Ülke: ABD

Yönetmen: James Manos Jr.

Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas

Dizinin Konusu:

11) Daredevil

Daredevil

Tür: Dram, Aksiyon, Suç

IMDB: 8,7

Yıl: 2015-2018

Ülke: ABD

Yönetmen: Drew Goddard

Oyuncular: Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll

Dizinin Konusu:

10) Narcos

Narcos

Tür: 8,8

IMDB: Biyografi, Suç, Dram

Yıl: 2015-2017

Ülke: Kolombiya, ABD

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemizin son on dizisine geldik 10. sırada tarihin en bilinen suç örgütlerinden birini anlatan Narcos dizisi var.

9) House of Cards

House of Cards

Tür: Dram, Politika

IMDB: 8,8

Yıl: 2013- 2018

Ülke: ABD

Yönetmen: Beau Willimon

Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright

Dizinin Konusu:

8) The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

Tür: Dram, Korku, Gerilim

IMDB: 8,8

Yıl: 2018-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Mike Flanagan

Oyuncular: Michiel Huisman, Carla Gugino, Henry Thomas

Dizinin Konusu: 92 Yazında Crain ailesi Hill House olarak tanınan köşke taşınırlar. Bu köşkte ailsesiyle yaşayan Hugh pek de huzurlu yaşayamazlar. Bir tek çocukları hariç diğer çocuklar evde ve dışarıda garip sesler duyarlar. Evden gitmek isteseler de gidebilmek için evin tamiratı yapılması gerekmektedir. Paranormal olaylar gitgide nüksetmeye başlar. Ve en sonunda trajik bir olayla aile dağılır. Yıllar sonra aile bir araya gelmeye çalışır.

7) Peaky Blinders

Peaky Blinders

Tür: Suç, Dram

IMDB: 8,8

Yıl: 2013-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Steven Knight

Oyuncular: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson

Dizinin Konusu: Hikayenin temelinde Peaky Blinders çetesi yer almaktadır. Şehirde düzeni ve nizamı sağlayan bu çete sadece halkın değil polislerin de zorla da olsa takdirini almıştır. Ama kendileri kötülük yapan bir çetedir. Üyelerin büyük bir kısma Shelby ailesindendir. Bu öete kirli işlerini yapabilmek için polislere rüşvet verirler. Onlar için her şey normal giderken başlarına bir müfettiş çıkagelir.

6) Sacred Games

Sacred Games

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

IMDB: 8,9

Yıl: 2018-….

Ülke: Hindistan

Yönetmen: Varun Grover

Oyuncular: Saif Ali Khan, Nawazuddin Siddiqui, Radhika Apte

Dizinin Konusu: Hintli yazar Vikram Chandra’nın romanına dayanan bu dizi Hindistan’da çekiliyor. Dilleri İngilizce- Hintçe karışık olarak yayınlanacak. Hikaye Bombay’da geçmektedir. Dizide şehirde ki ekonomik değişim ardından suç ağları, politika dünyasına giriyoruz. Bu dizide zengin, sefil, soylu olarak bir çok toplum kesimi göreceğiz.

5) Stranger Things

Stranger Things

Tür: Korku, Gerilim, Fantastik

IMDB: 8,9

Yıl: 2016-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer

Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Stranger Things ile devam ediyoruz. Konusu 80’li yıllarda geçen bu dizi’de olaylar Will adında 12 yaşında çocuğun bir anda kaybolmasıyla başlıyor. Ailesi ve arkdadaşları Will’in kayboluşuyla ilgili sırları çözmeye çalışırken Eleven adında bir kızla tanışıyorlar bu kız normal kız değil onun süper güçleri var. Will’in arkadaşları El ile birlikte Will’i bulmaya çalışıyorlar.

4) Black Mirror

Black Mirror

Tür: Dram, Bilim Kurgu,Gizem

IMDB: 8,9

Yıl: 2011-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Charlie Brooker

Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Black Mirror ile devam ediyoruz.Her bölümü farklı farklı ana düşünceleri ve konuları ele alan bu dizi İngiltere yapımıdır. Bu dizide konular ele alınırken izleyiciye verilmek istenen duygu çok net olmasa da dolaylı yoldan anlatılmaya çalışılıyor. Dizinin işlenme tarzı diğer dizilerden farklı olduğu için kendine çekiyor. Ve dizi çekilirken para sıkıntısı yaşanmamış ki kalitesinden ödün vermiyor.

3) Avatar: Son Hava Bükücü

Avatar Son Hava Bükücü

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

IMDB: 9,2

Yıl: 2003-2008

Ülke: ABD

Yönetmen: Michael Dante DiMartino, Bryan Konietzko

Oyuncular: Dee Bradley Baker, Zach Tyler, Mae Whitman

Dizinin Konusu: Bu dizide dört elemen ve bunlara bağlı olarak dört krallık bulunmaktadır. Hava, su, toprak, ateş… Bu krallıkların kaderleri birbirlerine bağlıdır. Ateş Kralığı diğerlerine savaş başlatmasıyla birlikte bu bağlılıkta bozulmuş olur. Yüzyıllar geçse de bu bağlılık düzelmez ama bir umut vardır: Avatar Son Hava Bükücü…

2) Sherlock

Sherlock

Tür: Suç, Gizem, Dram

IMDB: 9,2

Yıl: 2010-….

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Mark Gatiss, Steven Moffat

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Dizinin Konusu: En iyi Netflix dizileri listemize Sherlock ile devam ediyoruz. 1800’lü yıllarda dedektif olan Sherlock Holmes bir roman kahramanıdır. Ama bu dizide kahramanımız günümüze adapte edilip kulanılmıştır. Anlayacağınız üzere dizide Sherlock Holmes’a bir takım olaylar geliyor ve Sherlock’ta bu olayları çözmeye çalışıyor. Bakalım Sherlock sırları ortaya çıkarabilecek mi? Sırları ortaya çıkarırken başına hanig maceralar gelecek.

1) Breaking Bad

Breaking Bad

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 9,5

Yıl: 2008-2013

Ülke: ABD

Yönetmen: Vince Gilligan

Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Dizinin Konusu: En iyi Netflix Dizileri listemizin bir numarasında ise Breaking Bad var.Bir lisede kimya  öğretmeni olarak öalışan Walter White öğretmenlikten kalan zamanda oto yıkamacıda araba ykayarak hayatını sürdürmektedir. Ve böylece geöimini sağlamaya çalışmaktadır. Doktora göründüğünde akciğer kanseri olduğu anlaşılır. Walter ailesini yalnız bırakmamak için bir takım düşünceler içine girer ve kanserini tamamen yok edebileceği kimyasal bir yöntem bulmaya çalışır. Bakalım karakterimiz çaresini bulabilecek mi?

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı