The Wire Dizisi İncelemesi

  • 19 Şubat 2020
  • 1.886 kez görüntülendi.
The Wire Dizisi İncelemesi

ABD’de HBO kanalında yayınlanan bir drama dizisi olan The Wire tam 5 sezon 60 bölüm sürmüştür ve final yapmıştır. Yayınlandığı zaman büyük ses getiren dizi, izlenme rekorları kırmıştır ve çok konuşulan diziler arasında yer almayı 5 sezon boyunca sürdürmüştür. ABD’de yer alan Baltimore şehrinin tüm yönlerini açık ve seçik bir şekilde izleyicilerin gözleri önüne seren bu dizide birçok ünlü oyuncuda yer almıştır. Dizide her sezon ve her bölümde anlatılmak istenen her zaman hangi kurumda çalışıyor olursanız olun, sizlere dayatılan şeylere karşı çıkmanız gerektiğidir. Ancak bu şekilde mutlu olacağınız vurgulanmaktadır.

The Wire Dizisi Konusu 

Dizinin oldukça fazla beğenildiğini ve konuşulanlar arasına girdiğini sizlere söylemiştik, bunun asıl nedeni ise hiç şüphesiz her sezonda izleyiciler farklı konular sunması olmaktadır. Bu şekilde IMDB tarafından tam olarak 10 üzerinden 9,4 puan alarak en çok oy alan diziler arasına da girmiştir.

The Wire Dizisi Konusu

İlk Sezon

İlk sezonda sizleri ilk olarak uyuşturucu konusu beklemektedir, Baltimore şehrinin karanlık yüzlerinden olan uyuşturucu konusu ile gençlerin durumunu anlatarak aslında onları nasıl büyük bir kötülüğün içinde olduklarını gösteriyor ve herkesin yapması gerekenler vurgulanıyor.

İkinci Sezon

Daha sonra ikinci sezonunda da küresel bir sorun olan işçi ve sendikalar sorunu alarak insanların ne zorluklar yaşadıkları anlatılıyor. Tüm bu yaşananlar insanların ilgisini çekmeyi başarmış ve diziyi biraz daha maceralı hale getirmiştir.

Üçüncü Sezon

Üçüncü sezonunda ilk sezondaki problemlerin kaynaklandığı bir yer olarak Politika konusuna değiniliyor ve bu tür eylemleri engellemek için yapılanlar gözler önüne seriliyor. Dördüncü sezonda ise büyük bir problem olan eğitim sorunu ele alınıyor.İnsanların okul okuduktan sonra nasıl işsiz kaldıklarına vurgu yapılıyor. Son sezon olan beşinci sezonda ise tam olarak medya konuları işleniyor ve hayatınıza bütün medya araçlarının girdiğinde nasıl mahvolduğu bu sezonda anlatılıyor.

Etkileyici Bir Dizi 

Etkileyici Bir Dizi

The Wire Dizi Konusu, tam olarak bu durumlardan meydana geliyor ve bu konuları gerçekçi ve çarpıcı bir şekilde işlemesinden dolayı en çok izlenen dizilerden biri olarak yerini alıyor. Bu yüzden The Wire Dizi Konusu ile mutlaka izlenmesi gereken bir yapıttır. Son zamanlarda artış gösteren İnternet Dizileri arasında başarılı bir yere sahip olan The Wire dizisini mutlaka izlemeniz gerekiyor.

The Wire Dizisi Fragman

https://youtu.be/9qK-VGjMr8g

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chernobyl (Çernobil) Dizisinin 2. Sezonu Çekilecek Mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ