FilmlerNetflix

The Trial of the Chicago 7 İnceleme İmdb

Aaron Sorkin tarafından gerçek hayat hikayesinden esinlenilen bu yapım kapsamında 1968 yılına doğru bir yolculuğa çıkılıyor. Chicago’da yaşanan eylemler sonrasındaki dava süreci bu filmde işlenen konu olarak görülüyor. Demokrat Parti Genel Kurulu’nun toplanması esnasında protestolara öncülük edenlerin yargılanmasının gerçek hikayesi bu filmde sinema severlerle paylaşılıyor. 

Genel olarak protesto alanlarını ve mahkeme salonunu baz alan bu olay örgüsünde oyuncular da dikkat çekiyor. Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Frank Langella, Jeremy Strong, Mark Rylance, Joseph Gordon-Levitt gibi başarılı isimler de bu dram ve politik türde yer alan film içinde etkileyici performanslarıyla göz doldurmayı başaracak şekilde yer alıyor. 

The Trial of the Chicago 7 Hakkında Bilgiler;

Yayın tarihi: 30 Eylül 2020 (Belçika)
Yönetmeni: Aaron Sorkin
Senaryo: Aaron Sorkin
Yapım şirketleri: Marc Platt, Amblin Entertainment, Paramount Pictures, DreamWorks, Cross Creek Pictures
Yapımcılar: Marc Platt, Stuart M. Besser, Tyler Thompson, Matt Jackson

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması;

2 sa. 10 dk.Politik Dramalar
Barışçıl olarak başlayan bir protesto, polisle şiddetli bir çatışmaya dönüşür. Çatışmaları tarihin en kötü şöhretli davalarından biri izler.
Başroldekiler: Sacha Baron Cohen,Eddie Redmayne,Yahya Abdul-Mateen II

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu