bunuizledinmi.com

THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON Film

42 views
10 Mart 2021 - 23:37
Benjamin Button, 1860 yılında doğan, annesini onu doğururken kaybeden ve babası tarafından da doğduğu gün terk edilen ihtiyar bir çocuktur. Doğduğunda 70 yaşında bir yaşlıdır. Annesinin ölmesine olan kızgınlığı nedeniyle babası onu terk eder. 

Babasının onu bırakıp gittiği edildiği yer bir bakımevidir ve burada yaşlıların bakımından sorumlu Bayan Queenie ve eşi tarafından büyütülür. Herkes ondan görüntüsüne göre davranmasını bekler. Yani bir yaşlı olarak. Ancak daha çocuk olan Benjamin Button, etrafındaki birçok şeyi yeni yeni öğrenmekte ve anlamaktadır. Görüntüsünün aksine bir çocuk olan Benjamin Button, herkesin aksine zamanı tersten yaşamaktadır. Yani yaşlılıktan gençliğe doğru gitmektedir. Tüm sevdiklerinin birer birer yaşlandığını ve öldüğünü görmek zorunda kalan Benjamin, bu esnada Daisy Fuller adında bir balerine aşık olur. Çocukluktan tanıştığı Daisy ile yaşları “orta noktada” buluşunca evlenir ve ondan çocuk sahibi olur. Mutlu giden hayatları Benjamin’in giderek gençleşmesi ve Daisy ile yaş farkının giderek açılmasıyla bozulma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. 

Benjamin’in farklı farklı insanlarla, farlı farklı yerlerle olan hayat macerası anlatılan film, zamana farklı bir bakış açısıyla bakmamıza olanak sağlıyor. Giderek gençleşsek yaşamak nasıl olurdu? Hayatı, herkesin deneyimlediğinin tersine deneyimlese… Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, bu sorulara cevap niteliğinde bir film. 

THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON Film İnceleme İmdb Hakkında

Vizyon Tarihi; 6 Şubat 2009 /
Film Süresi; 2s 35dk / Dram, Fantastik, Romantik
Yönetmen David Fincher
Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond
Orijinal adı The Curious Case of Benjamin Button

Film Hakkında Yorumunuz Nedir ?
Lütfen Belirtiniz.. Kaç Puan Veriyorsunuz?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar