Stajyer Film Konusu

  • 04 Mart 2021
  • 927 kez görüntülendi.
Stajyer Film Konusu

Stajyer Film Özeti ;

Yoğun ve rutin bir iş hayatının ardından 70 yaşına geldiğinde emeklilik kararı alan Ben Whittaker, aradan belli bir zaman geçtikten sonra yaşamını sıkıcı bulmaya başlar. Tekrar alışık olduğu hareketli günlere geri dönmek istese de yıllardır çalıştığı mesleği yapmak istemez. Yaşından ötürü yaptığı başvurulardan en ilginci olan stajyerlik başvurusu kabul alır. 

Bir moda şirketinde kıdemli stajyer statüsüyle işe başlayan Ben, potansiyelini aşan bir performans sergileyerek izleyenleri şaşırtır. Jules Ostin tarafından yönetilen moda ve tasarım şirketinin aşırı yüksek temposuna kısa zamanda ayak uyduran Ben’in görev alanı stajyerliğin dışına çıkan bir genişliğe ulaşır. 

Şirketin kurucusu ve yöneticisi olan Jules, iş dünyasının acımasız yüzü olarak tanıtılan bir karakter olarak çalışanlarına ve sosyal çevresine kan kusturan bir kibir abidesidir. Bu nedenle insani ilişkilerinde de iş ilişkilerinde de insanların yalnızca mecburiyetten muhatap olabileceği bir yapıya sahiptir. Bu karakteri sebebiyle profesyonelliğinin insancıl yanını öldüren bir hırçınlığı vardır. Patronunun karmaşık ilişkilerini ve kararlarını da etkileyen bir fikir abidesi haline dönüşmesiyle şirketin en gözde elemanı haline gelir. Jules ve Ben arasındaki ilişki bir patron – stajyer ilişkisinin ötesine geçerek bir talebe ve akıl hocası ilişkisine dönüşür. Hayat tecrübeleriyle Jules’in genç ve hırçın profilini akılcı ve insancıl bir politika ile başka bir politikaya taşımayı başarır. Elbette bu boyut değişikliği istenildiği kadar kolay ve hızlı gerçekleşmez.

Stajyer Film Oyuncu Kadrosu

Yayınlanma; 25 Eylül 2015 /
FilmSüresi; 2s 1dk / Komedi
Yönetmen Nancy Meyers
Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo
Ülke ABD

Sizde Film Hakkında Yorumlarınızı Belirttin Lütfen !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ