Filmler

Sound of Metal Film İncelemesi Analiz

Sound of Metal adlı filmde Riz Ahmed; etkileyici performansıyla dikkat çekiyor. Bu yapım Darius Marder tarafından yönetilerek, farklı konusuyla da kendini gösteriyor. Metal müzik grubunda bateri çalan müzisyenin aniden duyma kaybı yaşaması sonrasında ortaya çıkan gelişmelerden bahsediliyor. Bu durumu yaşaması sonrasında da kabullenme süreci sinema izleyicilerine aks ettiriliyor. Ruhsal açıdan da sıkıntıya giren müzisyenin etrafında şekillenen olaylardan bahsediliyor. 

Kendini acındırma yoluna gitmeyen ana karakterin; kişiliğinden ödün vermeyerek hayatını idame ettirmeye çalışması da film içinde yer alıyor. Psikolojik durumunun önemli ölçüde ele alındığı bu yapım, 2020 yılının bağımsız sinema içindeki en önemli örnekler arasında da yer edinmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Sound of Metal Film Hakkında Bilgiler; 

Yayın tarihi: 17 Ekim 2020 (Rusya)
Yönetmeni: Darius Marder
Senaryo: Darius Marder, Abraham Marder
Film müziğinin bestecisi: Abraham Marder, Nicolas Becker
Yapımcılar: Sacha Ben Harroche, Bert Hamelinck, Bill Benz, Kathy Benz
Oyuncular: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci
Film Süresi:2s 2dk / Dram, Müzik

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu