Silver Linings Playbook Konusu

  • 02 Mart 2021
  • 582 kez görüntülendi.
Silver Linings Playbook Konusu

Silver Linings Playbook yani Türkçe adı ile Umut Işığım filmi 8 Eylül 2012 tarihinde yönetmen David O. Russell’ın yönetmenliğini yaptığı ABD yapımı romantik komedi ve drama filmidir. Film yazar Matthew Quick’in The Silver Linings Playbook adlı kitabından uyarlanmıştır. Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano hayatındaki önem verdiği her şeyi tek bir günde yitirmiş bir adamdır. Bu olaylardan sonra ciddi bir travma yaşayan baş karakter, ruhsal bir patlama yaşar ve mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonraki amacı eski karısı Nikki’yi geri kazanmak olan Pat Salitano için işler çok kolay olmamaktadır.

Davet edildiği bir yemekte aile dostu olan Tiffany ile tanışan Pat, bu kadın ile eski eşine ulaşmak amacı ile yakınlaşmaktadır. Tiffany ise bir iyilik karşılığında Pat’e yardım etmeyi kabul eder ve bu yardımdan sonra her ikisi için de umut ışığı olacak bir kapı açılır.  

Filmin uzunluğu ise 1 saat 52dk. dakikadır ve dili İngilizce’dir. Filmin müzikleri Danny Elfman tarafından yapılmış ve profesyonel stüdyolarda kaydedilmiştir. Filmin yapımı için 21 milyon dolar harcanmıştır. Kadrosunda ise birçok ünlü oyuncu bulunan film çıktığı andan itibaren içlerinde Oscar, Altın Küre, SAG ve BAFTA’nın bulunduğu 57 ödül ve 75  adaylık almıştır. Film gişede ise 232 milyon dolar kazanmış ve oyuncularına çeşitli ödüller getirmiştir. 

Umut Işığım – Silver Linings Playbook

Yayınlanma Tarihi; 4 Ocak 2013 /
FilminSüresi; 1s 52dk / Dramatik komedi
Yönetmen David O. Russell
Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro
Ülke ABD
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ