Filmler

Rebecca Filmi İncelemesi Analizi

Daha önceden Alfred Hitchcock tarafından izleyicilere ulaştırılan Rebecca filminin modern versiyonu 2020 yılında bir kez daha gözler önüne seriliyor. Daphne du Marier’in aynı isimli romandan sinemaya adapte edilen bu yapımda hizmetçilik yapan bir kadının tatil esnasında zengin Maxim de Winter ile tanışması sonrasında hayatında görülen değişiklikleri ele alıyor. 

Geniş bir malikaneye taşınması ve hiç yaşamadıklarını yaşamaya başlaması sonrasında gelişen olaylar bu filmde ele alınıyor. Maxim de Winter’in kısa süre önce ölen eşi Rebecca’nın anılarıyla dolu olan bu evde ana karakterin işinin son derecede zor olduğu görülüyor. Ben Wheatley tarafından yönetilen bu yapımda Armie Hammer ve Lily James başrollerde yer alıyor. 

Rebecca Filmi Hakkında Bilgiler;

İlk gösterim tarihi: 16 Ekim 2020
Yönetmeni: Ben Wheatley
Uyarlandığı eser: Rebecca
Öykü Senarist: Daphne du Maurier
Senaryo: Anna Waterhouse, Joe Shrapnel, Jane Goldman
Oyuncular: Lily James, Armie Hammer, Kristin Scott Thomas
Film Süresi: 2s 2dk / Dram, Gerilim, Romantik

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu