Filmler

Radioactive Film İncelemesi Analizi

2020 yılının ses getiren biyografi türündeki yapımlarından olan Radioactive; Marjane Satrapi tarafından yönetiliyor. Bilim dünyasının önemli insanlarından olan ve yaptığı radyoaktif çalışmaları halen daha takdir edilen Marie Curie’in yaşantısından bu filmde bahsediliyor. Döneminde kadın olmanın zorluklarını yaşasa da aşmış olan bu başarılı bilim insanının hayat hikayesinden söz ediliyor. 

Nobel Ödülü’nü alan ilk kadın olarak da tarihte yer edinen Marie Curie’in sadece bilim dünyasındaki yeri değil aynı zamanda da iç dünyası ve özel hayatı da bu filmde işleniyor. Rosamund Pike’ın etkili performansı da bu filmi bir adım öne çıkarıyor. Bilim konusunda kadınlara öncülük eden bu ismin yaşantısından bu filmde bahsediliyor. 

Radioactive Filmi Hakkında Bilgiler;

Gösterime giriş tarihi: 18 Eylül 2020 (Türkiye)
Yönetmeni: Marjane Satrapi
Bilet gişesi: 6,5 milyon USD
Senaryo: Jack Thorne
Film müziğinin bestecisi: Evgueni Galperine, Sacha Galperine, Evgueni and Sacha Galperine
Film Süresi: 1s 50dk / Dram, Romantik, Biyografik
Oyuncular: Rosamund Pike, Sam Riley, Aneurin Barnard
Ülke: İngiltere

 

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu