Oscar Ödülü Almış 10 Film Önerisi

  • 14 Mart 2020
  • 542 kez görüntülendi.
Oscar Ödülü Almış 10 Film Önerisi

Vakit geçirmek isteyen, film izlemeyi seven kişiler için filmlerin özelliği önem arz etmektedir. Biz bugün sizlere 1959 yılından 2009 yılına kadar geçen süre içerisinde Oscar Ödülü Almış 10 Film Önerisi konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Siz de size en uygun olan filmi seçerek hemen izlemeye başlayabilirsiniz. İzleyenlere şimdiden iyi seyirler dileriz.

Oscar Ödülü Almış 10 Film Önerisi

1- Ben Hur (1959)

Tarihi bir romanın filme uyarlanmış olan Ben Hur filmi 1959 yılında yayımlanmış olan harika bir macera filmi. 11 Dalda ödül alan bu film en çok ödül alan filmler kategorisinde yer almayı başarmıştır. En çok ödül alan bu filmi mutlaka izleyerek siz de filmin kalitesini görebilirsiniz.  İzleyenlere iyi seyirler dileriz.

2- Baba 2 (1974)

İlk baba filminden sonra çekilen Baba 2 filmi ilk filmin devamı niteliğindedir. İlk film ile arasında iki yıl olan Baba 2 filmi hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok seyirciye ulaşmayı başaran bir filmdir.

3- Kuzuların Sessizliği (1991)

Clarice yeni mezun olan bir FBI ajanıdır. Sapkın bir katili bulmakla görevlidir. Kurbanların derilerini yüzen bir katili bulmakla görevli olan bu ajanın yaşam hikayesini konu edinen Kuzuların Sessizliği Filmi ödül almış olan filmlerden biridir. Bu katil nasıl bulunacak, katili bulurken gerçekleştirilen maceralar da önem arz etmekte.

4- Schindler’in Listesi (1993) 

Oskar Shindler adı verilen Nazi askerlerine metal sefer tası üreten bir fabrika sahibidir. Polonya da yer alan fabrikasında üretim yapmaya çalışan adam, Nazi güçlerinin Yahudiler üzerinde uyguladığı baskı ve yok etme politikasından ötürü Yahudilere iş verilmiştir. 7 Oscar ödülü almış olan bu film izlenmeye değer nitelikte bir filmdir.

5- Titanik (1997)

Toplamda 14 dalda Oscar ödülüne aday gösterilmiş olan ve Ben Hur filminden sonra 11 ödül alarak en çok ödül alan ikinci film olarak bir döneme adeta damgasını vurmuş olan bir filmdir. Bu film sayesinde Leonardo DiCaprio da dünya çapında tanınmış bir oyuncu olmuştur. Dönemin en büyük gemisi olan Titanic ile yola çıkan zengin bir kadın ile gemiye kaçak giren fakir bir adamın hikayesini konu edinen film oldukça popüler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Netflix Aksiyon Filmleri

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. EVİSSA dedi ki:

    titanic ile kuzuların sessizliği dışında diğerlerini izlememiştim tavsiye için teşekkürler

BİR YORUM YAZ