DramKomedi

Once Upon A Time In Hollywood Film

(Bir Zamanlar Hollywood’da)

Göz kamaştırıcı Hollywood‘un bir o kadar acımasız ve entrika dolu dünyasında beş yıllık bir yükselişten ve on yıllık uzun bir duraklamadan sonra, bir zamanların genç ve popüler olan aksiyon yıldızı Rick Dalton, açgözlü ve her zaman yeni olan kanlı film endüstrisinin onsuz yapamayacağından emindir. Bir TV aktörü olan Rick Dalton, Hollywood dünyasına girmeye ve filmlerde yer almaya çalışmaktadır. Ancak işlerinin iyi gitmemesi üzerine kariyerinin sona yaklaştığını sezen Rick, sempatik arkadaşı ve sırdaşı, aynı zamanda eski dublörü olan Cliff Booth ile birlikte, sürekli dinamik ve değişim içinde olan 1969 Los Angeles‘ında yeni ve sıradan hayatının acımasız ve karanlık tarafıyla karşılaşır. 

Yan komşusu olan ve aynı zamanda genç bir yönetmen olan Roman Polanski’nin 8 aylık hamile olan eşi Sharon Tate, aynı zamanda The Wrecking Crew’un yükselen yıldızıdır. Komşularının aksine şansı yaver giden genç ve güzel oyuncu Sharon Tate, Charles Manson ve acımasız arkadaşlarının çarpışma noktasında olduğunun farkında değildir. Tıpkı komşusu Rick Dalton ve Cliff Booth gibi.  Hollywwod’da 9 Ağustos 1969’da yaşanacak çatışma Sharon Tate’in ölümüyle sonuçlanacaktır. Gerçek bir hikayeden uyarlanan Tarantino filmi, o dönemin –Bruce Lee gibi -birçok yıldız ismine de yer vermektedir. Aksiyon ve entrika dolu Hollywood dünyası, Tarantino’nun perspektifinden gözler önüne serilir. 

Once Upon A Time In Hollywood Film İnceleme Yorumlar Oyuncular

Vizyon Tarihi; 23 Ağustos 2019 /
FilmSüresi; 2s 41dk / Dram, Komedi
Yönetmen Quentin Tarantino
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie
Orijinal adı Once Upon A Time…in Hollywood

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu