Filmler

Nomadland Film İnceleme Analiz

aşadığı ekonomik kriz sonrasında her şeyini kaybederek, farklı bir hayata sürüklenen ana karakterden bahsediliyor. Yol kenarlarında yaşamaya başlayan yetişkin bir kadının hayat hikayesi Nomadland adlı filmde ele alınıyor. Frances Mc Dormand’ın başarılı performansını içeren bu yapım, 2020 yılının en etkili filmleri arasında da yer alıyor. 

Son derecede etkili bir yapım olan Nomadland; Venedik Film Festivali’nin yanı sıra Toronto Film Festivali’nde de ödül almayı başardı. Festivallerden büyük ödüllerle dönen Nomadland adlı sinema filmi; aynı zamanda da etkili bir Chloe Zhao filmi olarak adlandırılıyor. Sinema severlerin büyük oranda ilgisini çekecek bir proje olarak da görülüyor. Sinema severlerin festival havasını yakalamak adına bu yapıma yönelmeleri de söz konusu oluyor.

Nomadland Film Hakkında Bilgiler;

Film Süresi:1s 48dk / Dram
Oyuncular: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May
Ülke; ABD
Yayın tarihi: 30 Aralık 2020 (Fransa)
Yönetmeni: Chloé Zhao
Senaryo: Chloé Zhao
Aldığı ödüller: Altın Aslan, DAHA FAZLA
Adaylıklar: Silver Lion for Best Director, Volpi Cup for Best Actress

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu