bunuizledinmi.com

Netflix Dizileri: Russian Doll

30 views
05 Şubat 2019 - 0:55
Netflix Dizilerine 2019 yılı Şubat ayı itibariyle yeni bir dizi daha eklendi. Yazının yayınlandığı tarihte Netflix’e girdiyseniz Orange Is the New Black dizisinde Nicky Nichols karakteriyle tanıdığımız Natasha Lyonne’nin başrolünde olduğu Russian Doll dizisiyle karşılaşmışınızdır. 8.1 puanla IMDB listesine güçlü bir giriş yapan dizinin 8 bölümlük ilk sezonu 1 Şubat tarihinde yayınlandı. Russian Doll yorumları, Russian Doll IMDB puanı ve daha fazlası Netflix Dizilerini incelediğimiz yazılarımızdan bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Komedi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,1

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2019-….

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Natasha Lyonne, Charlie Barnett, Greta Lee

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu]  Natasha Lyonne, Amy Poehler, Leslye Headland

Komedi Dizileri kategorisinde olan dizi Lyonne’nin dobra tavrıyla yaptığı esprilerle şenlenmiş. Russian Doll ne demek ? sorusunu duyan herkes sormuştur. Dizi hepimizin bildiği küçük Rus oyuncağı matruşkadan almaktadır. Dizinin konusu tam ismiyle uyumlu olmuş biradan dizinin konusunu anlattığımızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dizide İbn Arabi’nin ayna metaforunu oldukça güzel kullanmışlar. Biraz daha dikkatli izlenirse felsefi yönü ağır basan bir dizi olmuş.

yabanci_dizi_onerileri_russian_doll_afis
Russian Doll Dizisinin konusu ise şöyle New York City’de 36. Doğum günü partisine katılan Nadia, katıldığı partinin diğer partilere benzer sıradan bir parti olduğunu düşünür ama durum hiç de düşündüğü gibi değildir. Başlarda anlam veremediği bir olay döngüsünün içine giren Nadia gecenin ilerleyen saatlerinde bir kaza geçirir ve ölür. Bir süre sonra tekrar uyanır ve geceyi baştan yaşamaya başlar. Neler olduğunu anlamaya çalışan Nadia ne kadar bu durumdan uzaklaşmaya çalışsa da farklı farklı yer ve şekilde ölür ve gecenin başına tekrar döner. Dizi Nadia’nın bu kısır döngüden kurtulma çabalarını konu almaktadır. Bakalım Nadia partiden kurtulabilecek mi?

Dizinin konusundan da anladığınız gibi 36. doğum günü tam bir matruşka halini almıştır. Orange İs the New Black dizisindeki oyunculuğunu ve tavrını aynen bu diziyede geçiren Lyonne izlenmesi gereken bir dizi daha ortaya çıkartmış. Umarım yabancı dizi önerimiz hoşunuza gider. İyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar