Netflix Dizileri: “Ozark” İncelemesi

  • 25 Şubat 2019
  • 689 kez görüntülendi.
Netflix Dizileri: “Ozark” İncelemesi

2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Netflix Dizilerinden biri olan Ozark, Netflix dizileri arasında IMDB puanı en yüksek dizilerden biridir.  Yabancı dizi önerilerimizden Ozark dizisinin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Suç, Dram, Gerilim

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,3

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2017-…

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Bill Dubuque, Mark Williams

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner

Ozark suç drama alanında yayınlanan Netflix dizileri arasındadır. Dizide Laura Linney ve Jason Bateman başrolleri üstlenmiş. Ozark dizisinin konusunda Martin Bryde adındaki finans danışmanı ortağı ile birlikte şirketleri üzerinden Meksikalı kartel Del’ in paralarını aklamaktadır. Yıllarca bu düzeni korumuşlar. Fakat kartel Martin Bryde’ in ortağının kendisinden para kaçırdığını öğrendikten sonra işler değişir. Martin’ de bu durumda aklındaki bir fikirle ortağının çaldığı paraların fazlasını kartele geri verebileceği bir senaryoyu Del’ e anlatır. Bu kendisinin hem sonu hem de kurtuluşu olabilir. Tek yol Güney Missouri’ de bulunan turistik kasabada olan Ozark Gölüdür.

netflix-dizileri-ozark-afisOzark Gölü diziye de adını vermiş. Bölümlerin bir kısmı Georgia’da çekilse de gölde çekilen sahneler muhteşem. Dizide karakterlerinin çabası, sahil kasabasının ortamı ve bir ailenin yaşam mücadelesi için yaptıkları bir dizi suç zinciri olarak ele alınmış.

Martin’in kendisini aldatan bir eşi ve iki çocuğu vardır. Kartel’ i Ozark ’ta bulunan işletmeler üzerinden yüklü miktarda parayı aklayabileceği konusunda ikna eden Martin ailesini de alarak bu kasabaya yerleşir. Ailesiyle birlikte buraya uyum sağlamada zorlanan Martin ve eşi bozuk olan ilişkilerini ayakta tutabilmek adına suç ortağı olarak çalışmaya başlar.

Ozark dizisinin her bölümünde özenle hazırlanmış bir senaryo bulunmaktadır. Kara para aklama süreci dizide detaylı olarak aktarılmış. Dizide geçen hikâyenin gerçekliği izleyiciyi oldukça etkilemiş. Ozark dizisini izlemek eminiz sizlere de keyif verecek, iyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ