Netflix Dizileri: “13 Reasons Why” Konusu ve İncelemesi

  • 17 Şubat 2019
  • 648 kez görüntülendi.
Netflix Dizileri: “13 Reasons Why” Konusu ve İncelemesi

13 Reasons Why dram ve gizem türünde herkesin beğenerek izleyeceği bir Netflix dizisi. Netflix üyeliği olanlar eğer bu diziyi izlemez ise boşa para vermiş sayarım. İzlerken o kadar etkileyecek bir dizi 13 Reasons Why. Ölmek İçin 13 Sebep isimli Netflix dizisinin incelemesi ile karşınızdayız. 13 Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep) isimli dizinin konusu, oyuncu kadrosu, yönetmeni, IMDB puanı ve birçok ayrıntısıyla makalemizde.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Gizem

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,0

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2017-….

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Brian Yorkey

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro 

Amerika’ da fenomen haline gelmiş olan aynı adlı romandan uyarlanan 13 Reasons Why dizisi Netflix tarafından uyarlanmıştır. Dizinin konusu genç bir kızın intiharının arkasında yatan gerçekleri içermektedir. Lise öğrencisi 17 yaşındaki Hannah Baker geçerli bir neden olmadan intihar etmiştir. Lisedeki parlak öğrencilerden biri olmasına rağmen neden intihar ettiği hakkında bilinmeyenler vardır. Aynı lisede olan Clay Jensen bir süre sonra kapısının önünde kimden geldiği belli olmayan bir kutu bulur. Kutudan eski 13 adet kaset çıkar.

13-Reasons-Why-olmek-icin-13-sebep-incelemesi-afisKasetlerdeki kayıt Clay’ in hoşlandığı fakat açılamadığı Hannah Baker tarafından kaydedilmiştir. Ancak Hannah iki hafta önce intihar etmiştir. İlk kasete bakan Clay Hannah’ ın kendisini intihara sürükleyen 13 kişiyi kasetlerin yardımıyla bulabileceğini söyler. Clay sevdiği kızın son arzusunu yerine getirecek mi, Hannah polis yerine neden Clay’ı seçmiş bunu öğrenmek isteyenler diziyi mutlaka izlemeli.

Hannah kasetlerin her birinde intiharına giden yolun detaylarını açıklamıştır. Her kasette intiharına neden olan bir kişiyi anlatır. Clay her ne kadar Hannah’ ın neden intihar bilmese de kasetlerin hepsini dinler. Kasetleri dinledikçe sırlarda açığa çıkmaya başlar. Ayrıca Clay’ den önce kasetleri dinleyenler de onun konuşmaması için her türlü şeyi yapmaya hazır beklemektedir. Hannah’ ın ailesi de okulu ihmalkârlık nedeniyle dava etmiştir. Okul ise bu nedenle tüm öğrencileri araştırmaya başlamıştır. Geçmişle şimdiki zamanı işleyen 13 Reasons Why dizisini ilgiyle izleyeceğinizi düşünüyoruz. İyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ