KategorisizListeler

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Netflix Filmi

Netflix’in en iyi filmleri arasından seçtiğimiz ve mutlaka izlemeniz gereken 5 Netflix filmini sizler için sıraladık.

5) İBİZA

🎞 Tür: Komedi
🍿 İMDB: 5,2
📆 Yıl: 2018

New Yorklu olan Harper 4 senedir aynı yerde çalışmaktadır. Uzun zamandır aynı yerde özverili çalışması sonucu patronu tarafından Barselona’ya iş gezisine gönderilir.O bu geziye pek hevesli olmasa da yakın arkadaşları ona eşlik etmeye dünden razıdır. İki yakın arkadaşı ile yola koyulan Harper, bunun bayağı bir iş gezisi olacağını düşlerken beklenemeyen bir aşk her şeyi değiştirir. Genç hanım gittikleri bir partide seksi bir DJ’e sevgi duymaya başlar. Katılması ihtiyaç duyulan toplantı için bir tek 24 saat kalmıştır fakat Harper aşkın peşinden giderek İbiza’da arkadaşları ile beraber çılgın bir maceraya atılır.

feed

4) ÇİN SEDDİ

     

🎞 Tür:  Fantastik
🍿 İMDB: 6,0
📆 Yıl: 2016

Başrolünde Jason Bourne rolü ile ikonik hale gelen MattDamon’ın yer aldığı Çin Seddi filmi bir zamanı-fantastik türü örneği. Yönetmen kotuğunda Parlayan Hançerler ve Altın Çiçeğin Laneti şeklinde filmleriyle aşina olduğumuz Çinli yönetmen ZhangYimou otururken, filmin kadrosunda da Jing Tian, Pedro Pascal, WillemDafoe, Hanyu Zhang,ve Andy Lau gibi isimler yer alıyor.
Çin Seddi dünyanın en büyüleyen ve esrarlı yapılarından biridir. Çin’in kuzeybatısı süresince uzanan bu müdafa hattının Moğol ve Türk boylarının ataksına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülmektedir. Sadece Yimou imzalı film seddin aslına bakarsak çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor. Matt Damon da günü kurtarmak için savaşanlardan biri olarak öne çıkıyor.

3) NOTHING TO HIDE

🎞 Tür: Komedi
🍿 İMDB: 6,8 
📆 Yıl: 2018

Eski arkadaşlar, seneler sonrasında bir araya gelmiştir. Bu gecenin herkes için önemli olmasını isteyen eski arkadaşlar, akşam yemeğini yedikten sonra eğlenmeye başlayacaklardır. Yapabileceklerinin sınırı olmadığını birbirlerine kanıtlamak isteyen bu arkadaşlar, birbirlerinin telefon mesajlarını incelemeye başlayacaklardır. Kişilerin telefonları ortada dolanacaktır ve sonuçlar, herkes için çarpıcı olacaktır. Keyifli bir ev komedisine tanıklık edeceğimiz Nothingto Hide filmi, Fransız sinemasının orta nitelikli güldürü filmleri arasında yer alıyor. 

2) YOK OLUŞ

🎞 Tür: Gerilim/Fantastik
🍿 İMDB: 6,9 
📆 Yıl: 2018

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafınca gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, on yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır.Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk bulgu gezisi, bozulmamış, aden benzer biçimde bir tabiat ananın süregeldiğini rapor etmektedir.Bölgeye giden 2. Bulgu grubu toplu intiharla, 3. Keşif grubu arkadaş ateşiyle, en sonuncu olan 11. Keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonrasında kanserden ölmüştür. 12. Keşif grubu bir biyolog,bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı tarafından oluşmaktadırç. Grup kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Grubun görevi bölgeyi haritalamak, örnekler toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Enteresan şekilde topografik anomalilere ve yeni yaşam normlarına şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.

1) BRIGHT

🎞 Tür: Fantastik/Gerilim
🍿 İMDB: 6,4 
📆 Yıl: 2018

Filmin geçmiş olduğu dehemmiyet insanoğluın, orkların, elflerin ve perilerin, doğrusu kısaca tüm fantastik ırkların bir arada yaşadığı bir zaman dilimini anlatıyor. İnsan ırkından olan Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde beraber çalışan iki polis memurudur. Aralarındaki farklılıkları aşan ikili yanı zamanda kanunu çiğneyenlerle karşı da etkili bir savaş vermektedirler. Günün birinde bildikleri dünya tehdit altına girer. Artık genç dişi elfi ve yanlış ellerde her şeyi yok edebilecek,çoktan unutulmuş olduğu sanılan bir mukaddes emaneti korumak için beraber çalışmalıdırlar…
Hollywood’un sevilen yıldızı Will Smith,Joel Edgerton ve Ejderha Dövmeli Kız ile yaptığı çıkışın arkasından sayısız projede karşımıza çıkan Noomi Rapace’ı başrollerine yerleştiren filmin yönetmen koltuğunda Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer otururken, filmin içeriği ise ünlü senarist Max Landis’in elinden çıkma.

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı