bunuizledinmi.com

Mirasını bakın nereye bağışlayacak!

25.314 views
12 Temmuz 2021 - 12:11
85 yaşındaki Aydemir Akbaş’ın İbrahim Tatlıses, Şafak Sezer, Ata Demirer, Şahan Gökbakar ile ilgili yaptığı açıklamalar olay oldu. Aşk-ı Memnu dizisinin yıldızıyla ilgili itirafta bulunan Akbaş herkesi hayrete düşürdü.

Kolpaçino, Kutsal Damaca filmleriyle son yıllarda genç kesime adını duyuran usta oyuncu Aydemir Akbaş Akşam gazetesinden Beyhan Benek’e yaptığı açıklamalarda gündemi sarstı

“Türk basınının yaşayan en eski spor yazarlarından birisiniz. Bugün Türk futbolunu yorumlamanızı istesek neler söylersiniz?” sorusuna Akbaş “Bu kafayla futboldan bir şey olmaz. Bir kere kafa yapımızın değişmesi lazım. Selahattin Beyazıt Galatasaray Spor Kulübü’ne arsa bıraktı, bu arsanın satılıp mevcut borcun ödenmesi lazım.” dedi.

“Biz borcu kapatacağımıza olan parayı eritip bir de üzerine yeni borçlar yapıyoruz” diyen Akbaş “Şampiyonluğu bırakın borcu ödeyin, ilk amacın bu olması lazım. Dünyanın parasını verip Afrika’dan 5. sınıf futbolcu transfer ediliyor. Avrupa’dan emekliliği gelmiş oyuncuları getiriyoruz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Biz bu mantıkla devam edersek futbol biter.” ifadelerini kullandı.
Verdiği beyanatları yerine getirsin: Galatasaray’ın yeni başkanıyla ilgili Akbaş “Burak Elmas ne yapacak, şampiyon olsak o parayı yine elin Afrikalısı’na Romeni’ne verecek, borcu ödeyecek mi? Borcu ödesin gelsin elini sıkayım. Ona şunu tavsiye ediyorum; kendisine değil Galatasaray’a çalışsın. Verdiği beyanatları yerine getirsin. Başarılı olması mümkün ama söylediklerinden saparsa kendi kaybeder. Genç ve dinamik oluşu önemli bir etken umarım başarılı olur. ” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Antrenörlük yapmazdım: Eski yönetimlerden dert yanan Akbaş “Şimdiye kadarki yönetimler verdiği sözleri yerine getirmedi, Burak Elmas söylediklerini yaparsa iki taraf da kazanır. Galatasaray’ın menfaatleri için kim taş üstüne taş koyarsa takdiri kazanır. Öte yandan Fatih Terim’e değinecek olursak ben onun yerinde olsam bu sene antrenörlük yapmazdım. Borç içinde bir takımı şampiyon yapsan ne olur yapmasan ne olur?” dedi.
Uyku uyuyamam: Sosyal medyayla ilgili tutumunu Akbaş “Bir kere Derya Tuna benim için bir Instagram sayfası açtı. Yarım saat içinde 5 bin kişi geldi. Hemen Derya’ya dedim ki ‘Derya hemen bu sayfayı kapat, ben vazgeçtim. Çünkü orada bir tatsız bir şey söyleyeni karşıma alıp konuşamazsam uyku uyuyamam.” sözleriyle anlattı. 
Kafam rahat: “Ben sevmem böyle olayları” diyen Akbaş “Şimdi sayfam var ama yardımcım ilgileniyor, yazılıp çizilenlere bakmıyorum, bütün kontrol yardımcımda, kafam rahat.” ifadelerini kullandı.
Çocuk oyuncağı mı bu ya: “Sosyal medyada takipçi sayısı çok olanlara başrol verildiği iddiasını çok tartıştık, sizce başroller neye göre belirleniyor?” sorusuna Akbaş “Bu şeye benziyor adamın biri çıkıp bir şarkı söylüyor şöhret oluyor. Çocuk oyuncağı mı bu ya! Zamanında çok gördük benzerlerini, dev gibi televizyondan geldiler Yeşilçam’da nal topladılar. Dev gibi oyuncular film çekti olmadı.” dedi.
Sokaktan adam çeviriyor: “Sinema başka bir şey, bunlar kaç film çekecek, kısa ömürlü hepsi” diyen Akbaş “Çoğu kişi üç dört filimden sonra bitiyor çünkü halk seçmiyor, seçilmiş karakterler değil bunlar. Halkın seçtiği bir oyuncu uzun yıllardır Türkiye’de olmadı. Şimdi yapımcılar sokaktan adam çeviriyor başrol oynatıyor.” şeklinde konuştu.
En fazla 4 film çeker: Yeni nesil oyuncularla ilgili Akbaş “Hiçbir alt yapıları yok, ne oyuncu ne de tiyatrocu şu an başroller. Yakışıklı bir adam ya da güzel bir kız diye başrolü veriyorlar. Onun alt yapısı yok ki ömürleri uzun olsun, en fazla 4 film çeker sonra silinirler piyasadan, bu her zaman böyle oldu.” dedi. 
Şahan çıkış yolu arıyor: “Türkiye’de gerçek komedi yapılıyor mu?” sorusuna Akbaş “Hayır, ben bile gerçeğini yapamıyorum. Hatta bazı yapımlar o kadar abartılı ki ‘bu kadar da olmaz, bu oyunculuk değil’ diyorum. Ata Demirer hepsinden biraz ileride, daha kıvrak daha yatkın komediye. Şahan çıkış yolu arıyor, kendini hapsetti, bazı şeylere şartlı o sakalını değiştirdi mi bilmiyorum o sakaldan kurtulması lazım.” diye konuştu. 
Tekdüze gidiyorlar: “Benim filmlerim onun sakalsız haliydi. Öfkeli, gariban, tokat yiyen, itilip kakılan tiplemelere hayat verirdim” diyen Akbaş “Ben 85 yaşındayım 34 yaşında birini canlandırıyorum yeni çektiğimiz Sünnet adlı filmde. Başarı budur her yaşı, her karakteri canlandırabilmek. Bugün komedyen geçinenler farklı karakterleri canlandırmayı denemiyorlar, deneseler yapacaklar. Tekdüze gidiyorlar.” ifadelerini kullandı.
Sokakta yürüyemiyoruz: “Veliahtınız kim olabilir? sorusuna Akbaş “Şafak Sezer olabilir çok büyük kabiliyet, çok yumuşak esnek ama kafasını kullanmıyor. Yüzüne söylüyorum. Mesela 4-5 senedir Kolpaçino çekti olay oldu, sokakta yürüyemiyoruz, çok tuttu ama bunu değerlendireceksin devamını getireceksin ya da başka yeni projeler üreteceksin.” şeklinde konuştu.
İkimiz de inatçıyız: 2 kez boşanıp 3 kez evlendiği eşi Beyhan Benek’le ilgili Akbaş “İlk nikahımız 1964 yılında oldu. İkimiz de inatçıyız, sorunlarımız hep çok basit nedenlerden kaynaklandı. Ayrılıklarımız birkaç ay sürüyor. Yemek neden iyi pişmemiş, çorabını neden oraya koyuyorsun gibi saçma tartışmalar yüzünden boşanıyoruz.” dedi.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar