Diziler

La Casa De Papel 4. Sezon İnceleme

La Casa De Papel

İspanya yapımı suç ve soygun dizisi olan La Casa De Papel, ilk olarak İspanyol kanalını olan Antena 3 de yayınlandı. 2 sezon Antena 3 kanalından sonra 2. sezonun sonunda bütün reytingler kötü giderken. İmdatlarına Netflix yetişiyor. Netflix ile yapılan anlaşma ile Netflix Originals serisi altında Netflix platformunda yayınlanmaya devam etti. La Casa De Papel 4. sezon inceleme yazımız, temelinde büyük bir soygun planı uygulayan diziyi konu alıyor.

La Casa De Papel 3. Sezon Özeti

La Casa De Papel’in 3. Sezonunda Profesör, kardeşi (Berlin’in) isteği üzerine daha önce Darphane soyan ekibi ile bu sefer İspanya Merkez Bankası’nı soymayı planlandı. Bu soygun diğer soygunlara benzemeyecektir. Külçe külçe altın toplamaya karar veriyor ancak işler sarpa sarmaya başlıyordu. Raquel artık Profesör ve ekibinin yanında Lizbon ismiyle ve yeni müfettiş Sierra, Lizbonu ve Profesör’ü takip ediyor. Bu ekibe yeni katılan soyguncular ile birlikte bankada gerilim ve aksiyon dolu anlar yaşanmaktadır.  Nairobi ise keskin nişancı tarafından vurulmuş, bütün ekibin moralleri bozulmuştu, Lizbon bir evde tek başına kalmış ve polis tarafından yakalanmıştı. Lisbon’un hayatta olup olmadığını anlamaya çalışan Profesör’ün çabaları ve Nairobi’nin hayata döndürülmesi için ekibin verdiği mücadele ile 4. Sezon açılıyor. İşte tam burada sezon sona erdi ve büyük bir merakla 4.sezonu bekemeye koyulduk. Peki 4.kısımda ne anlatılıyor, gelin bakalım.

La Casa De Papel 4. sezon inceleme

La Casa De Papel 4. Sezon

4.Sezon 3.Sezonun tamamen devamı şeklinde. Bütün işler sarpa sarmaya başlıyor ve ekip bir yolunu bulup yarım kalmış soygun işini tamamlamak zorundadır. Dışarıda profesör Sıerra ve polis ile Raquel için savaş içine giriyor. İçeride ekip ise İspanya Merkez Bankası Başkanı koruma şefi olan Gandıa ile savaş içine giriyor. Palermonun tardımıyla kaçmayı başaran Gandıa ilk önce Tokyo’yu esir alıyor. Onu panik odaya kilitliyor. Bir sonraki hedefinde Nairobi’nin var. Nairobi tam iyileşmeye başladığı ve Altın eritme işlerinin başına geçtiği sırada Gandıa’nın eline düşüyor. Ekip Nairobi’yi kurtarmak için Gandıa’nın tüm dediklerin yapmayı çalışıyor. Ama Gandıa Nairobi’i başında vurarak öldürüyor. Ekip ilk kurbanı vermiş bulunuyor. Profesör Raquel kurtarmak için Adliye’den kaçış planı yapıyor ve başarılı oluyor. İçerdeki ekip ise Tokyo’yu kurtarıp Gandıa’dan öcünü almaya koyuluyor. Profesör planı ile Raquel içeri sokmayı başarıyor. Bu sırada Sıerra polislikten atılıyor ve kaçıyor. Profesör peşine düşen Sıerra onu yakalıyor. Profesör çaresiz bir şekilde kalıyor. La Casa De Papel 4. sezon inceleme  burada bitiyor. 5. Sezon merakla beklenmeye başlıyor.

Bölüm 1: Oyun Bitti

Öfke ve üzüntü, ekip içinde oluşan gerilimi yükseltir. Yas tutmakla meşgul olan Profesör cüretkar ve tehlikeli bir kaçma girişimde bulunur.

feed

Bölüm 2: Berlin Düğünü

Palermo, yaptıkları ile grubu şaşırtır. Sıerra sorguladığı kişiyi bir anlaşma yapmayı zorlar. Profesör abisinin düğününü hatırlar.

Bölüm 3: Anatomi Dersi

Profesör’ün köstebeği, mesajını çadırdaki Raquel’e iletmeye çalışır. Denver’in Monica ile Rio yakınlığı kıskanmaya başlar.

Bölüm 4: Paso Doble

Geçmişte Berlin, Gandıa’nın operasyonun başına bela acacağını tahmin eder. Sıerra’nın Lisbon’u sorgulaması kişisel açıklamaya yol açar.

Bölüm 5: 5. Dakika Önce

Denver gerçek kimliğini gizleyen birisinden yardım istemektedir.Ekip tehlike ile uğraşırken Nairobi ekibini motive etmeye çalışıyor.

Bölüm 6: Teknik Nakavt

Nairobi Gandıa tarafından rehin alınmasının ardından Gandıa ekip ile pazarlık yapmaya başlıyor. Profesör ekibi kurtarmak içn yeni plan yapmaya başlıyor.

Bölüm 7: Çadırı Vurmak

Grup içinde birbirinin uğradığı saldırının ardından sarsılır. Profesörün revize ettiği yeni plan Palermo tarafından uygulamaya başlıyorlar.

Bölüm 8: Paris Planı

Profesör, Benjamin ve diğerleri, Lizbonu kurtarmaya çalışır. Tokyo ise bu plana karşı tereddütleri vardır. Sıerra dizginleri ele alıyor.

 

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı