Listeler
Trend

Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film

Dünyanın sonunu konu alan filmler bu güne kadar hep büyük beğeni toplamıştır. Kimi zombileri konu alır, kimi uzaylıları, kimi de virüslerden yayılan hastalıkları. Hepsinin tek bir konusu vardır bu tehlikeleri dünyadan def etmek. Bizde bugün sizler için Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film‘i listeledik. İyi seyirler.

2006, 2008, 2009, 2013 ve 2014 yılı yapımı filmlerin olduğu listemiz bilim kurgu yapımlarını sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden oluşmaktadır. Bunuizledinmi.com’da bulunan diğer film ve dizi listelerine ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Yakın zamanda yayınladığımız Tüm Zamanların En İyi Netflix Dizileri | IMDB +8 Üstü 50+ Netflix Dizisi listemizden kendinize uygun birçok Netflix dizisine ulaşabilirsiniz. Hint filmlerini seviyorsanız Son 10 Yılın En İyi Hint Filmleri (IMDB +8) listemize göz gezdirebilirsiniz. Gelelim 10 filmden oluşan ve Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan film listemize.Teknoloji, Finans, WordPress ve Sosyal Medya Portalı

10) Warm Bodies (Sıcak Kalpler) – 2013 – IMDB; 6,9

10) Warm Bodies (Sicak Kalpler)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 10) Warm Bodies (Sicak Kalpler)

Dünyanın sonu temalı filmlerimlerimizin ilki Warm Bodies(Sıcak Kalpler). Bir zombi filmi ama bunu diğer zombi filmlerinden ayıran özelliği ise romantik bir zombi filmi oluşu. Dünya zombi istilasına uğramıştır. Birçok zombi gibi havaalanında yaşayan R diğer zombilerle beslenmek için dışarı çıktığında Julie ile karşılaşır. Onunla beslenmesi gerekirken R ona aşık olur. Bu aşktan sonra insani özelliklerini yavaş yavaş tekrar kazanmaya başlar ve dünya için bir umut olur.

Isaac Marion’un Warm Bodies romanından uyarlanan filmin senaristliğini ve yönetmenliğini 43 yaşındaki Amerikalı Jonathan Levine’nin yaptığı filmin, başrollerinde ise Deadpool 2 ve X-Men: Dark Phoenix’den tanıdığımız Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Analeigh Tipton, Rob Cordry, Dave Franco, John Malkovich, Cory Hardrict gibi oyuncular yer almaktadır. IMDB puanı 6,9 olan film 2013 yılında gösterime girmiştir.
feed

9) Cloverfield (Canavar) – 2008 – IMDB; 7,0

9) Cloverfield (Canavar)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 9) Cloverfield (Canavar)

Kıyamet sonrasını anlatan diğer bir filmimiz ise 30 milyon $’lık bütçesiyle ilk yayınlandığı dönemde adından oldukça fazla söz ettiren bir yapım. Film bir parti sırasında New York’ta yaşanan canavar saldırısına tanıklık eden insanların kaçış ve mücadele hikayelerini anlatıyor.

Yönetmenliğini Matt Reeves‘in yaptığı bilim kurgu filminin oyuncu kadrosunda ise Michael Stahl-David, Lizzy Caplan, Jessica Lucas,Michael Stahl-David ve Mike Vogel gibi isimler bulunuyor. 2008 yılında yayınlanan filmin IMDB puanı ise 7,0.8) The World’s End (Dünyanın Sonu) – 2013 – IMDB; 7,0

8) The World's End (Dünyanın Sonu)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 8) The World’s End (Dünyanın Sonu)

Senaryosunu Edgar Wright ve Simon Pegg‘in yazdığı, yönetmenliğini ise Edgar Wright’ın yaptığı The World’s End (Dünyanın Sonu) filmi lise yıllarında çok yakın arkadaş olan 5 kişinin yıllar sonra bir araya gelmesiyle başlıyor. Çocukluklarını geçirdikleri kasabada bulunan 12 barı aynı günde sarhoş olmadan gezmek olan arkadaş gurubunun başına 12. bara gittiklerinde hiç beklemedikleri şeyler gelir. Çevrelerindeki herkesin aslında bir uzaylı olduğunu anladıkları an macera başlar.

Filmin oyuncu kadrosunda ise hepimizin yakından tanıdığı Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman gibi isimler bulunmaktadır. 2013 yılında yayınlanan komedi ve bilim kurgunun harmanlandığı filmimizin IMDB puanı ise 7,0′dır.7) World War Z (Dünya Savaşı Z) – 2013 – IMDB; 7,0

7) World War Z (Dünya Savaşı Z)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 7) World War Z (Dünya Savaşı Z)

Max Brooks‘un World War Z adlı kitabından uyarlanmıştır. Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürerken bir anda her şey değişmiştir. Arabayla trafikte sıkışan Gerry birşeylerin ters gittiğini anlamış ve ailesini güvenli bir alana götürmüştür. Ailesini güvene alan Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry dünyayı saran zombi tehlikesinden kurtarmaya çalışır.Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Brad Pitt‘in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Marc Forster yapmıştır. Brad Pitt’in dışında Mireille Enos, Daniella Kertesz, JamesBadge Dale, Ludi Beken, Matthew Fox gibi ünlü isimler de filmde rol almıştır. 2013 yılında yayınlanan filmin IMDB puanı ise 7,0‘dır6) Oblivion – 2013 – IMDB; 7,0

6) Oblivion 
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 6) Oblivion

Kıyamet sonrasını konu alan diğer bir filmimiz ise 2013 yılında gösterime giren Oblivion. Jack Oblivion askeri yönetimi tarafından bir zamanlar insanoğlunun yaşamını sürdürdüğü ve şuan terk edilmiş halde olan Dünya gezegenine gönderilmiştir. Dünya’da büyük yok oluştan sonra yaşayan herhangi bir canlı örneğinin olup olmadığını araştırmak için görevlendirilen Jack Dünya’nın artık uzaylı canlılar tarafından işgal edildiğini görmüştür. Kısaca filmimiz jack’in bu görev esnasında başına gelen olayları konu almaktadır.

Joseph Kosinski‘nin yönettiği film, yine yönetmenin çizgi romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman gibi dev isimler bulunuyor. Kıyamet sonrası bir kurguya sahip olan filmin IMDB puanı ise 7,0‘dır.5) Snowpiercer (Kar Küreyici) – 2013 – IMDB; 7,1

5) Snowpiercer (Kar Küreyici)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 5) Snowpiercer (Kar Küreyici)

Gelecekte başarısız olan bir deneyin sonucu dünya için çok ağır olur ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde silen bir küresel soğumaya yol açar. Sürekli hareket halinde olan bir tren ise tüm dünyanın tek sığınağı haline gelmiştir. Trende yaşamını süren insanlığın sorunu ise tren içindeki sınıfsal ayrımlardır.

Dünyanın sonunu konu alan filmimizin yönetmenlik koltuğunda Koreli sinemacı Joon-ho Bong oturmaktadır. Filmin oyuncu kadrosu Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi isimlerden oluşmaktadır. Snowpiercer (Kar Küreyici) filminin IMDB puanı ise 7,1‘dir.4)The Road (Yol ) – 2009 – IMDB; 7,3

4)The Road (Yol )
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 4)The Road (Yol )

Kıyamet sonrası günleri anlatan kitabın uyarlaması olan film 2009 yılında gösterime girmiştir. Kıyamet sonrasında hayatta kalan baba ve oğulun  Amerika kıyılarına ulaşmak için verdiği mücadeleyi anlatan filmde baba ve oğulun kötü hava koşulları ve eşkiyalar gibi büyük sorunları vardır.

7,3 IMDB puanına sahip filmin yönetmenliğini John Hillcoat yaparken Viggo Mortensen, Kodi Smit-McPhee, Guy Pearce gibi önemli oyuncular da filmde rol almıştır.3) Cloud Atlas (Bulut Atlası) – 2012 – IMDB; 7,4

3) Cloud Atlas (Bulut Atlası)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 3) Cloud Atlas (Bulut Atlası)

Lana ve Andy Wachowski kardeşlerin ve yönetmen Tom Tykwer‘in ortaklaşa yazıp, yönettiği film; sıra dışı geriye dönüş ve ileriye atlama teknikleriyle farklı dönemlerde yaşamış altı ayrı karakterin öyküsünü anlatır. 2012’de yayınlanan filmin IMDB puanı 7,4‘dür.

Bulut Atlası’nın konsepti resmi olarak şöyle açıklanmıştır: “Bireylerin davranışların geçmişteki, günümüzdeki ve gelecekteki diğer bireylerin yaşamları üzerindeki etkileri üzerine bir araştırma, katil bir ruhun kahramana dönüşmesi ve bir iyiliğin asırlar boyunca dalgalanarak bir devrime ilham olması.”Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?
2)Children of Men (Son Umut) – 2006 – IMDB; 7,9

2)Children of Men (Son Umut)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 2)Children of Men (Son Umut)

2027 yılında dünya kaotik bir hal almıştır. Kadınların bir şekilde kısır hale geldiği bu ortamda bir kadın mucizevi şekilde hamile kalmıştır. Başrol oyuncumuzun görevi ise kadını denizde bir sığınağa sağ salim götürmektir.

2007 yılında yayınlanan Children of Men filmi dram, gerilim ve bilim kurgu türlerinde izlenmeye değer bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda  Alfonso Cuarón‘un oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Clive Owen, Clare-Hope Ashitey, Julianne Moore gibi isimler var. ABD yapımı filmin IMDB puanı ise 7,9‘dur.1)Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) – 2014 – IMDB; 7,9

1)Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)
Kıyamet Sonrası Yaşamı Konu Alan 10 Film – 1)Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)

Dünyanın sonunu  konu alan son filmimiz Yarının Sınırında 7,9 IMDB puanı ile kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Filmin konusu ise şöyle; Yabancı bir ırk, dünyadaki herhangi bir askeri birliğin yenemeyeceği sınırsız saldırıda Dünya’yı vurdu. Binbaşı William Cage (Cruise), bir intihar görevinin ne kadar tuhaf bir şekilde düştüğü zaman bir savaş günü görmemiş bir subaydır. Birkaç dakika içinde öldürülen Cage, kendisini acımasızca, tekrar tekrar aynı acımasız mücadeleyi yaşamaya zorlayan, tekrar tekrar savaşarak ölmek üzere zorlayan bir zaman döngüsüne atılıyor. Ancak her savaşta Cage, Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’nin (Blunt) yanı sıra rakipleri artan beceriyle meşgul edebilir. Ve, Cage ve Vrataski uzaylılara karşı savaşırken, tekrarlanan her karşılaşma, onları yenmeye karşı bir adım daha yaklaştırıyor!

Başrollerini Tom Cruise, Emily Blunt ve Charlotte Riley ‘nin paylaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda ise  Doug Liman oturuyor.
Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

 

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı