KILIÇDAROĞLU’NDAN ABDULLAH GÜL BOMBASI NELER OLUYOR

Kılıçdaroğlu’ndan Abdullah Gül açıklaması Abdullah Gül’ün olası adaylığı konusunda kendisine yöneltilen soruya verdiği yanıtla adeta gündemi değiştirirken neler oluyor soruları sorulmaya başladı. Acaba ikinci ekmeleddin vakası mı geliyor diye sorular soran takipçilerimiz bu sözlerden sonra bakalım neler diyecek ve nasıl tepki verecekler .

Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’ün mümkün adaylığı hususu ile alakalı kendine yöneltilen soruya, “Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de… İnsanlar aday olarak görmek istediği bireylerin ismini telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada ad konuşma durumumuz olmadı açıklamaasında bulundu Mustafa Balbay’a konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığı hususu ile alakalı isminin geçtiği iddialarıyla alakalı soruya cevap verdi. Kılıçdaroğlu, verilen cevapta, “Biz altı önder yeni seçilecek cumhurbaşkanı ile eş güdümlü yapılması lüzumenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız. Fakat şimdilik masada isimlendirme yapmadık.

Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de… İnsanlar aday olarak görmek istediği bireylerin ismini telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok. İstanbul, Ankara, diğeri belediye başkanlarımız gayet güzel çalışıyorlar. Görevlerinin gereğini yerine getiriyorlar” ifadelerini kaydetti. Kılıçdaroğlu’nun Balbay’a yaptığı açıklamalar şöyle: ►Sedat Peker mafya amacıyladeki bir şahıs olarak içeriden bilgi veriyor. Zaten mafyatik örgütler bu yolla çökertilir. Savcıların bir şey yapmasına lüzum yok. Sedat Peker’in söylediklerini sıralayıp ifade alacaklar. Tek tek şahıslarla uğraşmak yerine köklü bir temiz eller operasyonu lüzumli. Fakat çarkın amacıyladekiler çarkı temizleyemezler. Burada ana mesele savcılar değil, başsavcılar. ►Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da bu tür erken seçim görünüyor. Yaptıkları son farklılığın yapılabilmesi amacıyla bir sene geçmesi lüzumiyor ya, nisandan sonra seçim kuvvetli mümkünlık…

Sandık emniyetliğini şuandan örgütlemeye başladık. Kusura bakmasınlar YSK’ye emniyetmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli. İlçe başkanlarımız onları vakit vakit arayıp sağlama yapıyor. ►Ekonomi, Nebati hadiyi falan değil. Onu aştı. Günübirlik yaşıyorlar. Tam bir talan ekonomisine döndü. Giderayak ne bulursak götürelim, diyorlar. ►Beşli çete bir ara bizimle diyalog ortamı aramıştı. Artık bıraktılar. Umutlarını kaybetmiş olmalılar. ►Devlet kurumlarından bize bulgular gelmeye devam ediyor. Bunları arkadaşlarımız değerlendiriyor. Hemen kullanma hedefi da gütmüyoruz. ►Helalleşme beklediğimden daha çok karşılık buldu. Tersine helalleşme de söz hususu oluyor. Bize gelip ‘Geçmişte size çok haksızlık ettik’ diyorlar… Değişim Türkiye’den başlayacak. ►Bu iktidar gidici. Halk bu kararı verdi. Her şey bizim daha çok emniyet vermemize bakıyor. Bunun amacıyla Anadolu’yu dolaşıyoruz. Muhtarlarla toplantı yaptığımız gün vali de toplantı koyuyor. Ama çoklıkla bizi tercih ediyorlar.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.