Karakomik Filmler İncelemesi

  • 17 Şubat 2020
  • 509 kez görüntülendi.
Karakomik Filmler İncelemesi

Film izlemeyi seven kişiler için vizyona girmiş olan filmler önem arz etmektedir. Karakomik Filmler her ne kadar yeni vizyona girmiş bir film olmasa da aldığı eleştirilerden ötürü gündemlerden düşmemektedir. Biz bugün sizlere Karakomik Filmler İncelemesi yapacağız. Karakomik Filmlerin konusunu ve oyuncularından bahsederek, bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Okumaya devam edin.

Cem Yılmaz sadece ülkemizin değil, kanaatimce dünyanın da en zeki, en yaratıcı insanlarından bir tanesi. Karikatür dergilerinde çizdiği karikatürler ile yaşamlarımıza giren Cem Yılmaz akabinde yaptığı tek kişilik şovlar ile nerede ise bu alanda çığır açan bir isim. Şimdiye dek kadın ya da erkek kimse onun bu alanda başarısına ulaşamadı. Hatta yanına bile yaklaşamadı denebilir.

Akabinde herkesin çok iyi bildiği üzere sinemaya yöneldi ve bu alanda da yönetmenini bilmesek de onu ilk planda görmesek de bu bir Cem Yılmaz filmi diyecek filmler yaptı. Yapmaya devam ediyor.

Nitekim kendisine has sevelim ya da sevmeyelim bir sinema dili var. Ve evet popüler sinema yapıyor. Ama Av Zamanı gibi İftarlık Gazoz gibi kimi zaman kendi tarzının dışındaki filmlerde de oyuncu olarak görüyoruz.

Karakomik Filmler İncelemesi

Karakomik Filmler İncelemesi

Kendisinin üstte belirtilen her iki filmde de oyunculuğu tartışılmaz. Yani kendisi çok yönlü bir sanatçı. Onsuz bir dönemi düşünmek nerede ise imkansız.

Şimdi de son filmi olan Karakomik Filmler e gelecek olursak bu film gişe değerlerinin de gösterdiği ise çok da tutulmadı. İnsanlar özellikle Cem Yılmaz fanatik hayranları ki yaptıkları eleştiriler de bunu gösteriyor. Sevmediler. Sevemediler. Gittiklerine filme pişman olduklarını ifade ettiler.

Sinema sevenler ama özellikle Cem Yılmaz fanı olmayanlar ise filme daha olumlu bakıyor ama Cem Yılmaz sinemasında en iyi filmlerinden birisi olmadığı açık. Ama farklı bir şeyler denemiş ki buna da saygı duymamak imkansız.

Adından da anlaşılacağı üzere Kara ve Komik denilen 2 saat 3 dakika süren iki farklı film var. İlki dram tarzında. İkincisi komik. Tek film fiyatına iki film izliyorsunuz. Üstelik kimi zaman filmler birbirinin içine geçiyor ki, bu da daha önce Türk  Sineması içinde denenmemiş bir yapı. Cem Yılmaz zekasını burada gösteriyor zaten.

Önce ikincisinden bahsetmek gerekir ise evet izleyenlerin de ifade ettiği gibi film güldürmüyor. Ama burada yazmayacağım gidin görün ince göndermeler var. O yüzden Kaçamak isimli ikinci filmi izleyecek olanlar filmin metaforlarına bakarsa eminim düşünecek ve yönetmenin ne yapmak istediğini anlayacaklardır. O yüzden buna da ayrıca bir şapka çıkarmak gerekir.

İlk film olan 2 Arada filminde Cem Yılmaz çok içimizden birisini canlandırıyor. Kabul etmek gerekir ki çok da iyi oynuyor. Bu filmde de ince ince göndermeler var. Gemide filmine olduğu gibi. Kendisi bir röportajında bu filme dair Zeki Demirkubuz’a rakip olmak istemedim diyor ki üzerine giderse bu alanda çok iyi olacağı kesin. Sıradan insanların öyküsü ancak bu kadar iyi işlenebilirdi dedirten bir film.

Karakomik Film Oyuncuları

Karakomik Film Oyuncuları

Cem Yılmaz tıpkı Almodovar gibi Çağan Irmak gibi benzer kadrolar ile çalışıyor eleştirisi alıyor ama bu yönetmenin tercihi. Zaten oyunculuklar Umut Kurt’un kısmen abartılı oyunculuğu dışında harika. Ozan Güven daha önce görmediğimiz bir rolde bize ters köşe yapıyor.

Tüm bunlar neticesinde de bu film izlenmeyi hak ediyor. Elbette bu filmlere Cem Yılmaz filmi demeden. Ön yargısız ve tarafsız olarak izleyebileceğiniz bir film olan Karakomik filmler izlenmesi gereken filmler arasında.

Karakomik Film Reyting

Karakomik Film Reyting

Cem Yılmaz tarafından yönetmenliğinde yayınlanmış olan Karakomik Filmler serisi, Cem Yılmaz’ın diğer filmleriyle kıyaslandığı takdirde en düşük reyting alan filmi olduğu tespit edilmiştir. En kötü başlangıcı yapan bu film, ilk vizyona geldiği günlerde 3 gün boyunca yaklaşık 276 bin 87 kişi tarafından izlendi.

Sosyal Medya üzerinde eleştirilere maruz kalmış olan Karakomik Filmler serisi her ne kadar bir biletle iki film izleme keyfini insanlara sunsa da izleyiciler tarafından çok fazla beğenilen bir film olmamıştır. Peki siz bu filmi izlediniz mi?

Karakomik Filmler ile ilgili sizin de söylemek istedikleriniz varsa eğer yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Karakomik Filmler Fragmanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Parasite İnceleme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ