Kara Noel – Black Christmas

  • 03 Nisan 2020
  • 590 kez görüntülendi.
Kara Noel – Black Christmas

Gerilim, aksiyon ve korkuyu bir arada bulunduran bir film izlemek evde kaldığımız bugünlerde bize en iyi gelecek şeylerden biri olabilir. Tabi bu tarz film izlemeyi sevenler için geçerli bu durum. Türkçe Dublajının yayınlandığı Kara Noel – Black Christmas filmi incelemesini sizler için yaptık. Yönetmen koltuğunda Sophia Takal’ın oturduğu bu gerilim filmi konusu ve oyuncularını öğrenerek siz de eğer izlemek istiyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Kara Noel, bir grup kadının karşı karşıya geldiği korkunç olayları konu edinmektedir. Olayların asıl başlangıcı akıllı telefona gelen tehditkar bir mesajdır. Telefonun sahibine gelen mesaj bir süre sonra o kişinin çevresine yansıyacak ve çevresindeki insanları da olumsuz şekilde etkileyecektir.

Kara Noel – Black Christmas Konusu

Mu Kappa Epsilon’un kız kardeşi olan Riley, akıllı telefonuyla uğraştığı esnada gizemli ve tehditkar mesajlar alır. Çok zaman geçmeden Riley ve Kris ve Marty gibi diğer kardeşler maskeli adamlar tarafından fiziksel saldırıya uğrarlar. Bu adamlar kim, nedir, neden saldırdılar? hiç bilinmemektedir. Ama bu adamların kim olduğunu Riley biliyordur. Riley söylese bile çevresi ona inanmayacaktır.

Bu Kara Noel filmi, genç kadınların huzursuz bir katil tarafından hedeflenerek seçildikleri bir başka korku filmi olan 1974 kasvetli Kara Noel’e uygun bir yapım olmuştur. Filmde kadınların korkusu, bu iki keskin hattı birbirine bağlayan bir bağ olarak ortaya çıksa da Kara Noel, erkekleri ne zaman suçlulukla ve yanlış yaptıkları zaman suçlayarak direnişle karşı karşıya geldiklerini apaçık bir şekilde vurgulamıştır.

Takel ve Wolfe, ümitsizce iş birliği yapan bir güvenlik görevlisi olan Gil ve ani periyodik bir tutsak olan Profesör Gelson ile umutsuz etkileşimlerini bir araya getirerek Riley’nin huzursuzluk ve panik duygularını reddetmeyi zor hale getirmiştir. Filmin orta kısmında ilgisizlikle sıkışıp kalan bir grup kadınla karşılaşıyoruz. Filmin her yerinde Riley ve arkadaşlarına karşı komplo kurulduğunu görüyoruz.

Oyuncuları

  • Aleyse Shannon
  • Brittany O’Grady
  • Imogen Poots
  • Lily Donoghue

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sınır – Frontier

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ