İzlerken Çıtayı Hayli Yükseğe Taşıyacak Romantik Filmler

  • 17 Mart 2020
  • 502 kez görüntülendi.
İzlerken Çıtayı Hayli Yükseğe Taşıyacak Romantik Filmler

Bazen yaşayamadığımız şeyleri hayal etmek için, bazen sevgilimizle güzel vakit geçirmek için, bazen yalnızlığımızı unutmak için, bazense sadece kalbimizin yumuş yumuş olması için romantik filmler izlemeyi tercih ederiz. Haliyle izledikten sonra gördüklerimizi hayal ederken buluruz kendimizi ve o çıta arşa kadar uzanır. Romantik filmler her şeyi pespembe görmeye başlamak gibi yan etkilere sahip olsa da vazgeçilmezdir. İşte en güzel romantik filmler listesi..

İzlerken Çıtayı Hayli Yükseğe Taşıyacak Romantik Filmler

Aramızdaki Sözler (The Mountain Between Us) IMDb: 6,4

Idris Elba ve Kate Winslet’in başrollerde yer aldığı filmde kendi düğününe geç kalmak üzere olan bir gazeteci ve ameliyatına yetişmek isteyen bir doktor hava koşulları nedeniyle uçuşlarının iptal olduğunu öğrenir. Havaalanında karşılaştıklarında beraber uçak kiralamaya karar verirler. Kiraladıkları uçakta pilot havadayken felç geçirince uçakları bir dağa düşer ve ikili burada mahsur kalırlar. Yaşamak içinse tutunacaklar şey sadece birbirleridir.

Sıcak Kalpler (Warm Bodies) IMDb: 6,9

Zombi kıyametinden sonra insanlar yaşamanın bir yolunu bulmuştur fakat zaten bizim konumuz insanlar değil. Havaalanında yaşayan zombi R, arkadaşıyla beraber beslenmeye çıktığında Julia ile karşılaşır ancak onu yemek yerine aşık olur ve bu noktadan sonra. Yaşayacakları zombi olduğunda bile aklına gelmeyecek cinstendir. Nicholas Hoult ve Teresa Palmer’in başrolde olduğu film zombi filmlerine aşk soluğunu getiren cinsten.

Not: Seni Seviyorum (P.S. : I Love You) IMDb: 7,0

https://www.youtube.com/watch?v=Xm_aMmLd0q0

Birbilerini çok seven Holly ve Gery aldıkları haberle yıkılır. Gery çok hastadır ve bu hastalığın sonu ölümdür. Gery kendisinin ölümünden sonra çok zorlanacağını tahmin ettiği karısı için ölümünden sonra ona ulaşacak mektuplar yazmaya başlar ve her mektubu seni seviyorum diye bitirir. Holly için Gery’den sonra hayata tutunabilmesini sağlayan tek şey bu mektuplardır.

Filmin başrollerini Hilary Swank ve Gerard Butler paylaşıyor.

Ölümsüz Aşk (The Age of Adeline) IMDb: 7,2

İzlerken Çıtayı Hayli Yükseğe Taşıyacak Romantik Filmler arasında yer alan bu film Adeline geçirdiği bir kaza sonucu 29 yaşında yaşlanmayı bırakır. Bu ödülle lanet arasındaki durum yüzünden insanlardan ve duygularından uzakta yaşamaya başlar. Onu hayata bağlayan tek şey yaşlanmaya devam eden kızıdır. Adeline, Ellis’le tanıştığında bu yaşam tarzını daha fazla devam ettiremez ve hislerine yenilmeye başlar. Filmin başrollerinde Blake Lively ve Michiel Huisman yer alıyor.

Suyun Sesi (The Shape Of Water) IMDb: 7,3

60’larda çok gizli bir tesisteki hizmetçi tuhaf bir denekle tanışır. İnsandan çok balığa benzeyen bu denek üzerinde çok acı verici deneyler yapılmaktadır. Temizlik işlerine bakan bu hizmetçi deneğe aşık olur ve onu tesisten kaçırmanın yollarını arar. Aşk için şeklin değil iki insanın ortak duygularının yeterli olduğunu kanıtlayan müthiş bir romantik film.

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) IMDb: 7,7

Başrollerini Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence’ın paylaştığı film psikolojik sıkıntılara sahip iki insanın birbirini bulma macerasını anlatıyor. Geçmişlerinden gelen travmaları yüzünden ne insanlara güveni kalan ne de geleceğe umutla bakabilen bu iki insan tanıştıktan sonra sorunlara takılan çalkantılı bir ilişkiye de adım atmış olurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi 5 Macera Filmi

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ