İtalyan Yapımı Film Önerileri

  • 19 Şubat 2020
  • 519 kez görüntülendi.
İtalyan Yapımı Film Önerileri

Sizler için İtalyan Sinemasının önemli yönetmenlerinden Vittorio De Sica, Roberto Rossellini ve Federico Fellini tarafından II. Dünya Savaşı sonrasındaki dönemde (1945 – 1956 yılları arasında) çekilmiş 5 adet Siyah-Beyaz filmi önermeye çalıştık.İşte, İtalyan Yapımı Film Önerileri… 

İtalyan Yapımı Film Önerileri

Roma, Açık Şehir – Roma Citta Aperta- Rome Open City (Yönetmen: Roberto Rossellini)

https://youtu.be/Sf0eAmM-OW0

Konu: Yapım Yılı 1945.

Roberto Rossellini bu filmi çektiği zamanlar II. Dünya Savaşı daha yeni bitmiştir. Film savaştan 1-2 yıl önceki bir zaman zarfında Roma’da geçer. Çok karakterli bu çalışmada yönetmen Romalıların savaş karşısında sürdürmeye çalıştıkları yaşamdan kesitler sunar.

Stromboli (Yönetmen: Roberto Rossellini) – İtalyan Yapımı Film Önerileri 

https://youtu.be/LSLgMEaIncE

Konu: Yapım Yılı 1950.

Bu film yönetmen Roberto Rossellini’yle İngrid Bergman arasındaki ilk iş birliğidir. II. Dünya Savaşı’ndan sonraki zamanda geçen filmde, Litvanyalı göçmen bir kız savaş esiri kampında tanıştığı İtalyan balıkçıyla evlenir. Birlikte Sicilya açıklarında sakin bir köye yerleşirler. Göçmen kız için bu dünyadan kopuk yerde yaşamak hiç de kolay olmayacaktır.

Umberto D(Yönetmen: Vittorio De Sica)

Konu: Yapım Yılı 1952.

Savaş sonrası dönemde İtalya’da geçen filmde kahramanınız kıt kanaat geçinmeye çalışan yaşlı bir emeklidir. Yaşlı Umberto’nun, köpeği Flike dışında kimsesi yoktur. Ekonominin çok iç açıcı olmadığı bu dönemde Umberto için ayakta kalmak hiç de rahat olmayacaktır.

İtalya’ya Yolculuk – Viaggio In İtalia  (Yönetmen: Roberto Rossellini)

Konu: Yapım Yılı 1954.

Yine bir Roberto Rossellini – Ingrid Bergman iş birliği. Miras kalan bir evin satışı için İtalya’ya yolculuk yapan bir çift bu süreçte evliliklerini de gözden geçirecektir. İtalya’da ilk başta ayrı ayrı vakit geçiren çiftimiz ortak Pompeii ziyareti sonrasında evlilikleri hakkında tekrar düşünürler. İtalya’ya Yolculuk

Aylaklar – Vitelloni (Yönetmen: Federico Fellini)

Konu: Yapım Yılı 1956.

İtalya’dan beş genç adam hakkında, kurdukları hayaller ve yaşadıkları hayatlar ile ilgili bir film. Bu çalışma İtalya’nın usta yönetmenlerinden Fellini’nin ikinci filmidir. Hayatlarının anlamını bulmak için koşturan bir grup kasaba gencinin hayatlarından bir yıla tanıklık ederiz.Aylaklar filmini sizde izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Western Sinemasının En İyileri: Dolar Üçlemesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ