İnternet Dizileri Arasında Yer Alan Atiye Dizisi İnceleme

  • 14 Şubat 2020
  • 430 kez görüntülendi.
İnternet Dizileri Arasında Yer Alan Atiye Dizisi İnceleme

Son zamanlarda giderek artış gösteren İnternet Dizileri Arasında Yer Alan Atiye Dizisi kısa sürede pek çok seyirci kitlesine ulaşmıştır. Yalnızca Netflix üzerinden yayınlanan bu internet dizisi hakkında bugün sizlere bilgi verecek ve sizin de bu diziyi izlemenizi sağlayacağız. Okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

İnternet Dizileri Arasında Yer Alan Atiye Dizisi Konusu

İnternet Dizileri Arasında Yer Alan Atiye Dizisi Konusu

Şanlıurfa Göbeklitepe’den Nemrut’a kadar uzanan Atiye’nin konu edindiği hikaye izleyen herkes tarafından sevildi. Anadolu topraklarında yapılan bir kazı esnasında yapılan keşif, ressam olan Atiye’nin tüm hayatını değiştiriyor. Atiye’nin geçmişine dair sırlarının peşine düşmesini konu edinen bu internet dizisinin ilk sezonu sona erdi.

Beren Saat’in canlandırdığı Atiye karakteri, özel güçleri olan bir kadın. Atiye, ailesi, sevgilisi ile beraber İstanbul da huzurlu bir hayat sürerken, Göbeklitepe’de yapılan keşif, tüm hayatını değiştirdi. Göbeklitepe de kazının yöneticisi olan Erhan, Atiye ve Göbeklitepe arasındaki mistik bağı, gözler önüne serecek bir sembolü keşfedecektir. Bu andan sonra da Atiye, geçmişini araştırmaya başlayacaktır.

Atiye Dizisi Bir Kitaptan Uyarlandı!

Atiye Dizisi Bir Kitaptan Uyarlandı!

Atiye dizisi, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınmış olan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan uyarlanarak hazırlanmıştır. Ressam olan Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu edinen dizi, kitapta yer alan etiketle yayımlandı.

“İnsanoğlunun hikayesinin bittiği yerde, onun hikayesi başlıyordu…” 

“Sıradan biri olman sıra dışı bir kadere sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.” 

Bir rüya ile başladı Atiye’nin hikayesi… İki nehir arasında kalan bereketli topraklarda yürüyem Atiye’nin manzarasını karanlık, kan gölü ve çığlıklarla süslenmiş bir senfoni kapladı. Karanlığın sahibi, içindekini dışarı çıkarmak için karnına yöneldi ve Atiye uykusundan uyandı. Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Geçmişin hikayeleri sonuna kadar kalmazdı. Gerçeğin izlerinin sürülme vakti gelmişti. Çünkü insanoğlunun hikayesinin bittiği yerde Atiye’nin hikayesi başlıyordu.

Aslında Atiye sıradan biri. Fakat sıradışı bir kader yolu onu bekliyor. Geçmişi, geleceğinin önünde bir dağ gibi duruyor. Bu dağı aşmak için hayatın önüne çıkardığı işlere kayıtsız kalmayarak rüyada gördüğü Göbeklitepe’ye giderek kaderinin peşine düşecektir. Peki, Atiye bu yolculukta nelerle karşılaşacak? Sıradışı kaderinin sırrına erişebilecek mi?

The Gift Olarak da Biliniyor

The Gift Olarak da Biliniyor

İkinci orjinal Türk yapımı olan Netflix’in orjinal dizisi Atiye’nin elbette küresel pazarda adı farklı. Netflix’in dizileri pazarlamak için adını değiştirdiğini hemen hepimiz biliyoruz. Atiye dizisinin de küresel pazar da adı The Gift olarak bilinmektedir.

Atiye Dizisi Oyuncuları – İnternet Dizileri 

Atiye Dizisi Oyuncuları

  • Beren Saat (Atiye)
  • Mehmet Günsür (Ozan)
  • Melisa Şenolsun
  • Başak Köklükaya
  • Metin Akdülger
  • Civan Canova
  • Tim Seyfi

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdürü Kelly Luegenbiehl’den Açıklama!

Kelly Luegenbiehl’den Açıklama!

“Türkiye de ilgi gördüğü kadar, dünya genelinde de büyük ilgi gören Netflix’in ilk türk dizisi Hakan Muhafız dizisinden sonra ikinci Türk dizisi olan Atiye’nin de hem Türkiye hem de dünya genelinde sevileceğine inanıyoruz. Beren Saat’in başrolünde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikaye’yi dünya geneline taşıyacağız. Hakan:Muhafız ile İstanbul da başlayan yolculuk yeni dizi Atiye ile Göbeklitepe ve Nemrut’a kadar uzanacak. Türkiye’nin güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini Dünya ile buluşturacak olan bu dizide, Beren Saat ile çalışmaktan çok mutluyuz.” dedi. 

Atiye Dizisi İle Hakan:Muhafız Karşılaştırması – İnternet Dizileri 

Atiye Dizisi İle Hakan:Muhafız Karşılaştırması

İnternet dizileri arasında yer alan bir diğer dizi Hakan:Muhafız ile Atiye’yi kıyaslayacak olursak eğer, Atiye dizisi çok daha oturmuş bir proje dememiz doğru olur. Muhafız da kafa karıştıran o kadar çok şey vardı ki… Ama Atiye dizisinde böyle şeyler söz konusu değildi. Atiye dizisi biraz daha konu olarak oturmuştur. Karman çorman şeylere yer vermemiştir.

Dizinin çekim yerleri, kurgulanan hikayenin özüne yakışır bir şekilde olduğunu da söyleyebiliriz. Karanlık olması, kullanılan müzikler oldukça başarılı. İlk bölümden son bölüme kadar müzikler sizi zaten kendisine çekiyor. İkinci sezonunun yayın tarihi merakla beklenmektedir. Birinci sezonun reyting rekorlarına göre yayınlanacağı belirtilen Atiye dizisinin, ikinci sezon çekimleri başlamış olsa da henüz yayın tarihi hakkında herhangi bir bilgi söz konusu değildir. Yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Atiye Dizisi İle İlgili Sosyal Medya Yorumları – İnternet Dizileri 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Şubat 2020 de Yayına Girecek Olan Netflix Filmleri ve Dizileri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ