İnternet Dizileri Arasında Olan You 1. Sezon Özeti

  • 20 Şubat 2020
  • 3.806 kez görüntülendi.
İnternet Dizileri Arasında Olan You 1. Sezon Özeti

2018 yılında Netflix tarafından ilk sezonu yayınlanan You 1. Sezon özeti sizler içinn hazırladık. Dizinin 2.sezonu da 24 aralık 2019 tarihinde tüm dünyada eş zamanlı olarak yayınlandı. Başrollerini Penn Gadley(Joe Goldberg), Elizabeth Lail(Guinevere  Beck) ve Victoria Pedretti’nin(Love Quinn) üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise Greg Berlanti ve Sera Gamble  oturuyor.

You 1. Sezon Özeti

Dizi Beck’in Joe’nun çalıştığı kitapçıya girmesiyle başlıyor. Joe, Beck ile kitaplar hakkında küçük bir sohbetten sonra ondan hoşlandığı kanısına varıyor ve bu hoşlantıyı sapıklık derecesine kadar çıkartıyor. Fakat dizi ilerledikçe tahmin edilen kadar basit bir aşk hikayesi olmaktan çıkıyor ve dizi bir polisiye hikayesi haline geliyor.

Beck’i elde etmeyi kafasına koyan Joe Beck’i takip etmeye ve camının önünden izlemeye başlıyor. Daha sonrasında Beck’in tesadüf sandığı fakat aslında pek de tesadüf olmayan bir şekilde New York metrosunda yolları tekrar kesişiyor. Beck sarhoş olduğundan dolayı dengesini kuramıyor ve metro raylarına düşüyor. Orda bulunan Joe ise Beck’i kurtarıyor ve kurtarırken Beck’in telefonunu da almayı ihmal etmiyor. O geceden sonra ilişkileri ilerleyen Beck ve Joe daha sonra tekrar buluşmaya başlıyorlar fakat Beck’in zengin arkadaşları bu ilişkiye pek sıcak bakmıyor. Joe Beck’in kaybettiğini sandığı telefon sayesinde Beck’in özel hayatına, mesajlarına, fotoğraflarına erişiyor.

You Dizisi

Joe Beck’in evini gözetlerken Benji’yi görüyor. Beck’in Benji ile olan ilişkisinden rahatsız oluyor ve Benji’yi kendi ilişkisinin önünde bir engel olarak görüyor ve Benji’yi çalıştığı dükkanın altında bulunan kafese hapsediyor. Biraz zaman geçtikten sonra Benji’yi öldürüyor ve ve telefonundan tweetler atmaya devam ediyor. Bu şekilde Benji’nin öldüğü anlaşılmıyor. Benji’nin ölümünden sonra Beck ile ilişkileri daha da ilerliyor.

Beck’in en yakın arkadaşı olan Peach Joe’yu istemiyor ve Joe bunu fark ediyor. Fark ettikten sonra Peach’i izlemeye alıyor ve şahsi bilgisayarına ulaşarak Peach’in Beck’e saplantılı şekilde aşık olduğunu anlıyor. Bu olaydan sonra Joe Peach’i de öldürüyor.

Peach öldükten sonra Beck içine kapanıyor ve terapiste gitmeye başlıyor. Ölümden kısa bir süre sonra Beck ile Joe’nun araları bozuluyor. Joe Beck’in terapistiyle kendisini aldattığını düşünüyor ve ayrılmaya karar veriyorlar. Ayrıldıktan sonra çok zaman geçmeden Joe yeni biriyle sevgili oluyor. Joe ilişkilerinin iyi gittiğini düşünüyor fakat bir gün dışarda Beck ile karşılaştıktan sonra aklı karışıyor. Daha sonra Beck ile mesajlaşmaya daha sonra tekrar görüşmeye başlıyorlar. Joe hala Beck’i sevdiği kanısına varıyor ve sevgilisini terk edip Beck’e geri dönüyor.

Beck İle Sorunlar Çözülüyor!

Beck ile sorunlarını çözdükten sonra, her şey rayına oturmuşken Beck Joe evde yokken, tavan arasına sakladığı kutusunu buluyor. Kutunun içinde eski telefonunu, kendi iç çamaşırlarını, Benji’ye ait olan şeyleri gördükten sonra Joe’nun sapık olduğunu anlıyor. Tam kaçıcakken Joe bunu fark ediyor ve onu kitapevinin altındaki kafese kilitliyor. Joe tüm bunları ona olan sevgisinden yaptığını anlatmaya çalışıyor ve Beck yazar olduğundan dolayı kafeste yazabilmesi için ona daktilo getiriyor.

İnternet Dizileri

Beck bir hikayeye yazıyor, bu hikayede Joe’nun işlediği tüm suçları kendi terapisti yapmış gibi gösteriyor. Bu hikayeyi Joe’ya anlatarak onu anladığından ve bu hikaye sayesinde suçu terapiste atarak yeni bir hayat kurabileceklerinden bahsediyor. Joe bunlara inanıyor ve kafese giriyor. Joe girdiği sırada Beck daktilodan koparmış olduğu parçaları Joe’ya batırıp kaçıyor ve Joe’yu kafese kapatıyor. Fakat Joe’da kafesin anahtarı olduğu için içeriden kolayca çıkıyor ve Beck’i öldürüyor. Beck’in yazdığı hikayeyi kullanarak Beck’in ölümünü  terapiste yıkıyor ve terapist tutuklanıyor.

You Dizisi aslında bir de yan hikaye işliyor. Joe’nun komşuları şiddetli geçimsizlik yaşıyor. Sevgilisiyle geçinemeyen kadının çocuğu Paco Joe ile çok iyi anlaşıyor. Joe annesine şiddet uygulayan üvey babasını öldürmek istiyor. En başta Joe bunu engellemeye çalışssa da Paco Joe’dan gizlice üvey babasına saldırıyor fakat üvey babası ölmüyor. Kısa bir baygınlıktan sonra Paco’yu kovalamaya başlıyor. Bu olanları gören Joe dayanamayıp Paco’nun üvey babasını öldürüyor ve Benji’de uyguladığı taktiği uyguluyor. Telefonundan tweet atmaya devam ettiği için kadın sevgilisinin öldüğünün farkına varmıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: The Wire Dizisi İncelemesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ