İMDb’ye Göre Son 20 Yılın En İyi 5 Türk Komedi Filmi

  • 07 Mart 2020
  • 837 kez görüntülendi.
İMDb’ye Göre Son 20 Yılın En İyi 5 Türk Komedi Filmi

IMDb 1990 yılında, kurulan sinema ve dizi yapımlarını eleştiren sitedir. Bu sitede yer alan film eleştirileri sayesinde insanlar bilgi sahibi olmakta ve izleyeceği filme daha kolay karar vermektedir. Komedi filmi sevenler, korku filmi sevenler, macera filmi sevenler ya da bilim kurgu filmi sevenler için bir filmin İMDb puanı önem arz etmektedir. Biz bugün sizlere, İMDb’ye Göre Son 20 Yılın En İyi 5 Türk Komedi Filmi konusunda bilgi vereceğiz. Okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz. 

İMDb’ye Göre Son 20 Yılın En İyi 5 Türk Komedi Filmi

Bir filmi neye göre değerlendiriyorsunuz? Reytingine, konusuna ya da eleştirilerine göre mi? Yoksa İMDb puanına göre mi? Şuanda film severler İMDb puanına göre değerlendirmekte, ona göre bir filmi izleyip izlemeyeceğine karar vermektedir. İşte Son 20 Yılın En İyi 5 Türk Komedi Filmi…

5- Neredesin Firuze 

Neredesin Firuze IMDb puanı 7.2

 Levent Kazak’ın senaryosunu yazdığı, Ezel Akay’ın yönettiği 2004 yapımı filmdir. Başrollerinde, Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Cem Özer, Ruhi Sarı, Özcan Deniz Ragıp Savaş gibi önemli isimler yer almaktadır. Filmde, kaset yapmak isteyen 5 kafadarın komedi ve dram dolu hikayesi ustalıkla ele alınmıştır. Genç ve yakışıklı bir şarkıcı Ferhat canın Firuze adlı zengin ve şuh bir kadınla karşılaşmasıyla değişen hayatı kronolojik bir şekilde anlatılmıştır. Film, Unkapanı’nda kaset yapmak ve şöhret olmak isteyenleri eleştiren bir filmdir. O seneye kadar bu konuyu eleştiren Arabesk adlı film dışında bir film bulmak mümkün değildir. Bu film, şuanda şöhret olan isimlerin yıldızının parladığı ilk film olma özelliğine sahiptir.

4- Yahşi Batı

Yahşi Batı IMDb puanı 7.3

Yahşi Batı filmine baktığımızda, Cem Yılmaz’ın senaristliğinde, Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği 2009 yılı bir komedi filmi olduğunu görüyoruz. Filmin oyuncuları, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Özkan Uğur, Zafer Algöz ve Cansu Dere gibi önemli isimler olarak karşımıza çıkıyor. Filmin konusu oldukça ilginç. Osmanlı Devleti tarafından sultanın Amerika Başkanına gönderdiği hediyeyi vermek üzere yola çıkan, Lemi Galip ve Aziz Vefanın başına gelenleri anlatan film, fantastik komedi türünde bir başyapıttır. Filmin o dönemi yansıtması ve komik bir dille anlatması diğer bir güzel yönünü göstermektedir.

3- Çalgı Çengi 

https://www.youtube.com/watch?v=EZEnFMZ-MjQ

Çalgı Çengi IMDb Puanı 7.3

 Çalgı Çengi filminin yönetmenliğini, Selçuk Aydemir yapmıştır. 2011 yapımı filmin başrolünde, Murat Cemcir ve Ahmet kural oynamıştır. Filmde, Cem Yılmaz sponsordur. Filmde, iki düğün şarkıcısının mafyayla başının belaya girmesi sonucu yaşanan absürt olaylar ele alınmıştır. Filmin diğer önemli yanı ise, Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın oynadığı ilk film olmasıdır. Buu filmden sonra, şöhreti yakalayan ikili Türkiye’nin tanıdığı yıldız aktörlerden olmuşlardır.

2- Arog

Arog IMDb PUANI 7,3

Arog filmi, Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı, Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği 2008 yapımı filmdir. Film Gora filminin devamı niteliğindedir. Filmin başrollerinde, Cem Yılmaz, Ozan güven, Zafer Algöz, Özge Özberg, Nil             Karaibrahimgil gibi oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu Arif üzerinden şekillenir. Arif , bu sefer 4 milyon yıl öncesine gider ve orada medeniyet bulmaya çalışır. Bu iş hiçte kolay bir iş değildir. Ceku’ya kavuşmak için her yolu dener. Film, izleyiciye bol kahkaha sunmaktadır.

1- Düğün Dernek

Düğün Dernek IMDb Puanı 7,3

Düğün Dernek filmi, 2013 yapımı komedi filmidir. Yönetmenliğini, Selçuk Aydemir yapmaktadır. Filmin başrolünde, Murat Cemcir, Ahmet Kural, Rasim Öztekin, Şinasi Yurtsever gibi isimler yer almaktadır. Film, Sivas’ın bir köyünde yaşanan komik olayları ele almaktadır. Filmde, oğlunun kız kaçırdığını öğrenen bir babanın ona düğün yapma girişimleri komik bir şekilde anlatılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İbrahim Büyükak’dan Harika Komedi! Bayi Toplantısı Filmi İncelemesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ