I Am Mother: Konusu, Fragmanı ve İncelemesi

  • 21 Ağustos 2019
  • 664 kez görüntülendi.

I Am Mother, Luke Hawker, Rose Byrne, Maddie Lenton’un başrollerinde oynadığı orjinal Netflix filmidir. Film; fantastik, bilim kurgu, gerilim ve biraz da duygusaldır. Robot tarafından büyütülen bir genç kız vardır ve buradaki olay döngüsü robot anne ile kız arasında geçer.Teknoloji, Finans, WordPress ve Sosyal Medya Portalı

I Am Mother Konusu

Dünya nesli hızla tükenmekte ve evrende var olan insanlar da buradan ayrılmış haldedir. İnsan nüfusu tükenince bu nüfusu canlandırmak ve yenilemek adına bir robot tasarlanır. Robotun önemli bir görevi vardır. Anne adı verilen robot yeni nesil genç bir kızı büyütmek ve onunla ilgilenmekle görevlendirilir. Robot ve genç kız tıpkı bir anne kız ilişkisine sahip olur. Fakat bir yabancının gelmesiyle işler bir anda değişir. Genç kız farklı birini tanır ve o kişiden dış dünyayla ilgili bilgiler alır. Farklı ve yaşanılabilir başka bir yer olduğunu öğrenen kız için artık her şey değişmiştir. Bildikleri aslında doğru değildir ve dünya ona farklı aktarılmıştır. Genç kız her şeyi sorgulamaya ve öğrenmeye başlar. Robot anne ise genç kızı engellemek için elinden gelen her şeyi yapar.

I Am Mother, oldukça dikkat çekici bir bilim kurgu filmi. Başrollerde Clara Rugaard, Hilary Swank ve Rose Byrne’ın yer aldığı film 1 saat 53 dakikadan oluşuyor. İzlemek isteyenler için Haziran 2019 itibariyle Netflix üzerinden yayıma girdiği bilgisini de vermiş olalım. Ayrıca filmde 13 yaş sınırı olduğu bilgisini de ekleyelim.

I Am Mother Yönetmeni ve Oyuncu Kadrosu

Senaryosunu  Michael Lloyd Green‘ın yazdığı filminin yönetmen koltuğunda Grant Sputore otururken oyuncu kadrosunda ise, Luke Hawker, Rose Byrne, Maddie Lenton, Summer Lenton, Hazel Sandery, Tahlia Sturzaker, Clara Rugaard, Hilary Swank ve Jacob Nolan gibi önemli isimler bulunmaktadır.

Fragman

Fotograflar 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ