Hangi Film 40’Dan Fazla Reddedildi?

  • 22 Mart 2020
  • 880 kez görüntülendi.
Hangi Film 40’Dan Fazla Reddedildi?

Öyle filmler vardır ki, tek sefer izlemekle yetinilmez tekrar tekrar izlenilir. Hatta sadece çıktığı yıllarda değil üzerinden yıllar geçtiği halde hala izlenmeye devam eden filmler var. Peki, bu filmler yolculuklarına başlarken zorluklarla karşılaştılar mı? Ya da ne gibi zorluklarla karşılaştılar?

Hangi Film 40’dan Fazla Reddedildi?

Öyle bir film var ki ilk başta 40’dan fazla yapım şirketi tarafından reddedildi. Bütün bunlara rağmen 1985 yılında izleyiciyle buluştu. Fantastik/ Bilim Kurgu türündeki bu film, o dönemlerde gençlik komedileri daha fazla tutulduğu için piyasada kabul görmemişti. Pes etmedi ve film, vizyona girdiği yılın en çok gişe hasılatı yapan filmlerinden oldu. Bununla da kalmayıp 2 devam filmi de çıkardı. Evet, 40’dan fazla stüdyonun 1980′ li yıllarda geri çevirdiği lakin 2020′ ler de bile hala severek izlenen bu üçleme Geleceğe Dönüş serisi.

Peki, nedir bu Geleceğe Dönüş?

Hangi Film 40’dan Fazla Reddedildi? İşte, Geleceğe Dönüş filmi

İsminden de anlaşılacağı üzerine zaman yolculuğunu konu alan bir film. Marty Mcfly ve Dr. Brown arasında gerçekleşen olaylar üzerine kurulu bir filmdir.

Başlangıç filminde 1985 yılından 1955 yılına bir zaman yolculuğuna tanık oluyoruz.

İkinci filmde bu sefer 2015 yılına yani geleceğe doğru bir yolculuk gerçekleşiyor.

Üçlemenin son serisinde ise 1885 yılına yani tekrar geçmişe doğru bir yolculuk yapılır.

Zaman makinesi olarak kullanılan ve bütün bu yolculukların gerçekleştiği araç ise DeLorean bir arabadır. Film ilk yazıldığı sırada zaman makinesi olarak bir buzdolabı düşünülmüş. Sonradan küçük çocukların filmden etkilenerek buzdolabına girme ihtimali göz önünde bulundurularak, zaman makinesi bir araba olarak değiştirilmiş.

 Peki, Geleceğe Dönüş Filmi Konusu Nedir?

Geleceğe Dönüş 1: Dr. Brown bir bilim adamıdır. Marty Mcfly ise bir lise öğrencisidir. Marty, Dr. Brown ‘un keşfettiği zaman makinesiyle 1985 yılından 1955 yılına yanlışlıkla bir zaman yolculuğuna çıkar. Anne ve babasının lise dönemine gelen Marty’nin geçmişte yaşanan hiçbir şeye etki etmeden geçmişteki Dr. Brown’u bulması ve kendi zamanına geri dönmesi gerekir. Geçmişte değiştirdiği her şey geleceği etkilemekte olduğu için çok dikkatli olmalıdır.

Geleceğe Dönüş

Geleceğe Dönüş 2: Devam filmi olan bu ikinci seri de Dr. Brown gelecekte kendisini bekleyen tehlikelere karşı Marty Mcfly’ı uyarır ve gelecekte yaşanacak olanları önlemek için yine bir yolculuğa çıkarlar. Bu sefer 2015 yılına giderler ve olayları düzeltmeye çalışırlar.

Geleceğe Dönüş 3: 1990′ da vizyona girmiştir ve serinin son filmidir. Dr. Brown Marty Mcfly’a yardımcı olmak için çıktığı yolculukta, 1885 yılına gelmiştir. DeLorean arızalandığı için zamanda sıkışıp kalmıştır. Dr. Brown’un gönderdiği bir mektupla 1955 yılında ki Delorean’ı bulan Marty Mcfly’ın şimdi doktoru kurtarmak için vahşi batıya gitmesi gerekir.

Serinin her bir filmi birbirinden güzel ve keyifli, üzerinden yıllar geçmiş olsa da, Geleceğe Dönüş hala severek izlenen filmler arasındadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:2018’in En İyi 10 Yabancı Filmi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ