Bölücü terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan öldü mü? Yakalandığı 1999 yılından bu yana İmralı Cezaevi’nde tutuklu olan Abdullah Öcalan’dan 966 gündür haber alınamadığı ileri sürülüyor.

Öcalan’dan “966 gündür haber alınamadığı” iddiasının kaynağı HDP’li isimler. Bunlardan biri de Ömer Öcalan. Ömer Öcalan, bebek katili Abdullah Öcalan’ın yeğeni ve HDP listesinden milletvekili seçilip TBMM’ye girmiş bir isim.

YEĞENİ ÖCALAN: “HABER ALAMIYORUZ”
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, kendisine biçilmiş görevi yerine getirircesine sürekli “Öcalan’dan haber alamamaktan” yakınıyor, “Öcalan’ın tecrit altında tutulduğunu” ileri sürüyor. Diğer taraftan HDP’liler sosyal medyada #öcalandan966gündürhaberyok etiketiyle paylaşımlarda bulunuyor.

ABDULLAH ÖCALAN ÖLDÜ MÜ?
Bunu gören internet kullanıcıları Abdullah Öcalan öldü mü sorusunun cevabını arıyor. Peki gerçekten Abdullah Öcalan öldü mü? Bu konuda resmi makamlardan gelmiş bir açıklama bulunmazken, iddiaların HDP çevrelerinin dezenformasyonu olduğu ifade ediliyor.

GÖRÜŞ YASAĞI VAR
Nitekim yeğini Ömer Öcalan’dan gelen son dakika açıklama da bunu doğruluyor. Yeğen Öcalan twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu gün sayın Abdullah Öcalan hakkında 6 aylık avukat görüş yasağı verildiği anlaşılmıştır. Kararın içeriği, ‘güvenlik’ gerekçesiyle avukatlara verilmedi” dedi.

Öte yandan, bebek katili Öcalan’a İmralı’da tecrit uygulandığı iddiasıyla, devleti ve hükümeti hedef alan HDP’lilere en anlamlı cevap sağduyu sahibi Kürtlerden geliyor.

O cevaplardan biri aynen şu şekilde: “Müslüman bir Kürt olarak Arada bir fark göremiyorum ikisi de bebek katili!!”

İKİSİ DE BEBEK KATİLİ
HDP’lilere cevaplarda teröristbaşı Öcalan ile Filistin’de soykırıma girişen İsrail Başbakanı Netenyahu’nun birbirlerine benzetilmesi de dikkat çekiyor. Her iki ismin de bebek katili olduğunun altı çiziliyor.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.