Flight (Uçuş) 2012 Film Tavsiyesi

  • 30 Ocak 2021
  • 751 kez görüntülendi.
Flight (Uçuş) 2012 Film Tavsiyesi

Bağımlı” kelimesinin kökü “bağ” . Olumsuz bir kelime bağımlı. İstersen kerevize bağımlı ol, hayatında bir hata var demektir. Zira faydalı bir şeye bile bağımlı olsan, psikolojik olarak yaşamını bir koşul üzerine koyuyorsun. Sal biraz hacı. Hayatındaki hiçbir şeye bağımlı olma. Her bağın bir uzunluğu var sonuçta. Yani ne kadar uzaklaşabileceğinin bir limit var.

Yani özgür değilsin. “….sız yaşayamam” :Yanlış. Sadece havasız ve gıdasız yaşayamazsın. O yüzden sakın ayrıldığın sevgiline mesaj atma. Merak etme. Yaşanıyor. Filmimiz yetenekli bir bağımlının, sorumluluklarını yerine getirme ikileminde yaşadığı bir macerayı anlatıyor ve ben kendimden nefret ediyorum şu anda. Çünkü tam DVD nin arkasına yazılan film açıklaması gibi yazdım. Hani nerde özgünlük ?

En sevdiğim sahne ile başlayayım. Hani otel odasında tık tık ses geliyor kapıdan. Ha o işte Şeytan, Nefis, Kötü karma ne diyosan artık. O tık tık sesi senin kabullenemediğin tüm bağımlılıkların BEN BURDAYIM demesi. Abi yan odanın minibarının kapağını son anda tutuyor ve film orda kopuyor ya, işte ben o sahneyi iki kere izledim. Çünkü o “kabulleniş” çok hoşuma gitti. Bir çocuğa kaç kere “Sobaya dokunma sıcak elin yanar “ dersin ? Ben kendi çocuğum da olsa 3 kere derim. 4 ünce gitsin dokunsun.

Demek ki hafiften yanmak lazım. Denzel abi minibar ı patlatırken “Hayıııır” diye bağırdım tabi. Ama Minibar fiyatlarından dolayı değil… Bir de Uçağı sarhoşken bile ters kullanabilmesi tabi ki de ustalık, ama usta sen hatalısın işte. O yüzden mahkemelerin aslında hiç bir önemi yok. Asıl önemli olan senin kendi içindeki mahkemende objektif bir hakim olabiliyor musun ? Denzel abi filmin sonunda kendi mahkemesinde kararını verdi. O da bir “rahatlama” duygusu. İnsanların sana “suçsuzsun” demesinin bir önemi yok. Asıl sen ne diyosun ? Bağımlı mısın bir şeye ?

Tür: Bilim Kurgu, Gizem 

İMDB: 7,3

Yıl: 2012

Ülke: ABD

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Denzel Washington, Nadine Velazquez, Don Cheadle

Yazar Notu: 10/8

                         

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ