Filmler

First Cow Film İnceleme

ABD sinemasının bağımsız örnekleri arasında yer alan First Cow; başarılı yönetmen Kelly Reichardt tarafından sinema severlere sunuluyor. Oregon öykülerinin içinde barındığı bu yapım aynı zamanda da dönem filmi olarak görülüyor. Amerika eyaletlerine ilk ineğin gelişiyle yaşanan olay örgüsünü First Cow adlı film içinde görebilmek mümkün olabiliyor. 

Amerikalı fırıncı ile Çinli göçmenin inekler üzerinden iş ortaklığı kurmaları ve dostluğunun da pekişmesini ele alan bir yapım olarak da adlandırılıyor. Daha sahibi olmadıkları bir ineğin sütünü iş imkanı olarak ele almalarıyla gelişen olgular bu filmde lanse ediliyor. Öte yandan bu yapımın Amerikan kapitalizmine karşı bir eleştiri taşıdığı da görülen bir konu oluyor. 

First Cow Film Hakkında Bilgiler Konusu İmdb;

Film Süresi;2s 2dk / Western, Dram
Oyuncular: John Magaro, Orion Lee, Toby Jones
Ülke; ABD
Yayın tarihi: 6 Mart 2020 (ABD)
Yönetmeni: Kelly Reichardt
Sinematografi: Chris Blauvelt
Bütçe: $2 million+
Dayandığı eser: The Half-Life: A Novel; by Jonathan Raymond

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu