Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) Filminin Konusu ve İncelemesi

  • 23 Ocak 2019
  • 1.102 kez görüntülendi.
Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) Filminin Konusu ve İncelemesi

Tür: Gerilim, Korku, Dram

İMDB: 7,6

Yıl: 2018

Yönetmen: John Krasinski

Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds 

Çılgınlar gibi gerilip, korkudan tüylerinizin diken diken olacağı bir film izlemeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse şiddetle tavsiye edeceğim bir film var: Sessiz Bir Yer ( A Quiet Place )Korku-Gerilim, İzleyicilerin her dönemde oldukça ilgisini çeken bir tür olmuştur. Bunun başlıca etkeni elbette ki insanın kendisinin bir risk altında olmadan içinde ki korku hissini doyasıya yaşayabilme arzusudur. Bu film içinizde ki korku ve gerilim hissini zirveye çıkaracak ve soluğunuzu kesecek türden olmuş. Gerçekten gerek ses efektleri, harika kurgusu, görüntü kalitesi ve oyuncu potansiyeliyle uzun zamandır izlediğim en kaliteli filmlerden oldu. Ailenin önemini de çok iyi vurgulayan film, anne-baba fedakarlığını gözler önüne seriyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”1448″]

Sakin bir kasabada, sakin bir hayat süren 2 çocuklu bir ailenin, ülkeyi etkisi altına alan ve konuşanı yok eden ruhani bir varlıktan korunmak amacıyla asla ses çıkarmaması, konuşmaması gerekmektedir. Konuşursalar ruhani varlığın dikkatini çekecekler ve ölüm tehlikesiyle burun buruna geleceklerdir. Bu sessiz yuvalarında sakince yaşayan aile günün birinde bu sakinliğini çocukların oyun oynarken yanlışlıkla çıkardıkları ses yüzünden ölüm, dehşet ve korkunç bir savaşa bırakacaktır. Anne ve baba çocuklarını korumak adına her türlü riski göze alacak ve bu yaratıkla mücadele edecektir.

Buram buram kalite kokan, sessiz olmasına rağmen çok şey anlatan ve asla sıkmayan aksine sürükleyiciğiyle her saniyesinde şimdi ne olacak hissi veren bu başarılı yapımı mutlaka değerlendirip, izlemelisiniz derim.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ