Film Önerileri: Zindan Adası(Shuter Island)

  • 09 Şubat 2019
  • 477 kez görüntülendi.
Film Önerileri: Zindan Adası(Shuter Island)

Film Önerileri listemizin yeni filmi sonunda sizleri büyük bir şaşkınlığa uğratacak Zindan Adası(Shutter Island) . Suhutter Island filminin konusu ve senaryosu tam da gizem ve gerilim filmlerini sevenler için. Yazımızda Zindan Adası filminin yorumlarını, konusunu ve fragmanını bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Gerilim, Gizem

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,1

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2010

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Martin Scorsese

Başlamadan öncelikle söylememiz gerekir ki bu film mutlaka ölmeden önce izleyeceğiniz filmler listenizde yerini almalı. Bunun nedenlerine birazdan değineceğiz ancak başlangıçta filmin konusu ve ana temasından biraz bahsetmek gerek.

film-onerileri-zindan-adasi-shutteter-Island-afisBaşrolünü Leonardo DiCaprio’nun yaptığı bu film 2010 yılında Oscar ödüllü ve usta bir yönetmen olan Martin Skorsese tarafından çekilmiştir. Skorsese’in Leonardo DiCaprio ile birlikte çektiği 4. Film olma özelliği bulunan Zindan Adası diğer filmlere göre izleyicide çok daha büyük bir etki uyandırdı. Farklı türlerde kategorilendirilebilecek bu film için gerilim demek sanırım yanlış olmayacaktır.

Filmin adından anlaşılacağı üzere Zindan Adası denen bir yerde bulunan hapishane, içinde birbirinden acımasız ve insanlığa çok büyük zararı dokunabilecek suçluları bulunduran bir yer ve aynı zamanda da akıl hastanesidir. Adanın çevresi elektrik yüklü teller ile çevrilmiş ve mahkumların kaçması imkansız hale getirilmiştir.  Ancak yine de tüm bunlara rağmen Rachel Solando adlı bir akıl hastası bir mahkum esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolur. Olayı araştırmak için görevlendirilmiş iki FBI ajanı Teddy Daniels ve Marshal Chuck Aule, adaya giderler. Fakat her geçen gün soruşturma iyice içinden çıkılmaz bir durum olmaya başlar. Artık neyin gerçek, neyin hayal olduğu ayırt edilemez olur ve ajan Teddy kendini bir anda soruşturmanın odak noktası olarak bulur.

[affiliate_news id=”1205″]

Zindan Adası filmi, filmi izleyen herkeste ciddi gerilim ve gizem duygularının oluşmasına neden olur. Bu yönü ile mutlaka izlenmesi gereken film için şimdiden harika vakit geçireceğinizin garantisini verebiliriz. İyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ