Film Önerileri: The Martian (Marslı)

  • 14 Şubat 2019
  • 657 kez görüntülendi.
Film Önerileri: The Martian (Marslı)

Bilim kurgu filmleri sevenlere muhteşem bir film önerimiz var. En sevilen bilim kurgu kitaplarından biri olan The Martian (Marslı) kitabının sinemaya uyarlanmış hali olan film bilim kurgu sevenlere yapacağımız en iyi film tavsiyelerinden biridir.Makalemizde The Martian (Marslı) filminin konusunu, IMDB puanını, yorumlarını, Türkçe altyazılı fragmanını ve birçok ayrıntıyı bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Bilim Kurgu

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,0

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2015

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Ridley Scott

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wii

2015 yılında tanıştığımız Marslı filmi aynı adla çıkmış olan bir kitaptan uyarlanmıştır. Oldukça keyifli olan ve tüm dünyada yok satan Marslı kitabının filmi için de keyifli bir yapım olduğu rahatlıkla söylenebilir.

film-onerileri-marsli-afisBu ilginç filmin konusuna değinecek olursak, dünya  Mars ile olan iletişimi iyice sıkılaştırmış ve insanların yaptığı görevlere başlanmıştır. Ares ismi verilen Mars görevlerinin üçüncüsü olan Ares 3’ün ekibi, yolculuk esnasında hesaplamaların dışındaki bir fırtınaya yakalanınca görevi hemen iptal edip hızlıca dünyaya dönmeyi düşünür. Ancak ekibin üyesi Mark Watney, Mars’tan geri dönmek için kullanılan araca doğru ilerlerken kopan bir antenin kendisine çarpması sonucu bu büyük fırtınanın içinde gözden kaybolur. Ares 3’ün ekibi, Watney’in öldüğünü düşünerek bunun üstüne dünya yoluna geri dönüşe geçer. Fakat Watney, fırtınada esrarangiz bir biçimde hayatta kalır. Fırtınada kopmuş olan  anten iletişimini tamamıyla kesmiş, giden araçla da dünyaya dönme şansı ortadan kalkmıştır.  Watney şimdi Mars’ta tek başınadır.

Yönetmenliğini Ridley Scott’un, başrolünü ise Matt Damon’un üstlendiği bu ilgi çekici bilim kurgu filmi gerek ustalıkla işlenmiş olan konusu, gerekse de kitapta anlatılan hikayeden çok fazla dışarı çıkılmayarak çekilen sahneleri ile herkesin ‘’mutlaka izlenmesi gereken filmler’’ listesinde yer almayı rahatlıkla hak ediyor. Ayrıca filmin pek çok detay ile dolu olması da izleyiciyi içine çeken şahane bir durum olarak görülüyor. Keyifli seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ